Spīķeru koncertzālē 8. novembrī pasākuma “Era of Dance” ietvaros uzstāsies tehno mūzikas pionieris Deriks Mejs (Derrick May) no Detroitas.

Par tehno radītāju dēvētais Deriks Mejs ir viena no lielākajām elektroniskās mūzikas pasaules autoritātēm un tehno kultūras nozīmīgākajām personībām.

Pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā tehno pionieru trio no Detroitas (Deriks Mejs kopā ar Huanu Atkinsu (Juan Atkins) un Kevinu Saundersonu (Kevin Saunderson), kuri zināmi kā “The Belleville Three”) radīja jaunu mūzikas skanējumu, kuru nosauca par “Detroit techno”. Šodien pasaule šo žanru pazīst vienkārši kā “techno”.

Starp Meja populārākajiem skaņdarbiem jāmin “The Dance”, “Space Out” un “Strings of Life”, kurus mūzikas mediji ierindojuši kā nozīmīgākos skaņdarbus elektroniskās mūzikas vēsturē.

Kopš Derika Meja (zināms arī kā Mayday, Rhythm Is Rhythm) parādīšanās uz elektroniskās mūzikas skatuves mūziķa darbība iedvesmojusi daudzus producentus un jaunos dīdžejus.

Īpašie “Era of Dance” divu dienu kultūras mantojuma pasākumi sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā notiks 8. un 9. novembrī. Vairāk informācijas par “Era of Dance” pasākumu var atrast šeit.

Deriks Mejs