Ievas Epneres personālizstāde un Krisa Šārpa kūrētā izstāde “Akmeņu arhīvs, kuru..”

Šis pasākums ir beidzies!

kim? Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz Ievas Epneres personālizstādi “Paradīze jaunam cilvēkam” un Krisa Šārpa kūrēto izstādi “Akmeņu arhīvs, kuru periodiski aktivēt, pārdomāt, sabojāt un visbeidzot – izrotāt ar izdomājumiem”.

PARADĪZE JAUNAM CILVĒKAM
Ieva Epnere

Kuratore: Zane Onckule

15. augusts – 27.septembris, 2015

 

Visi, kas kaut reizi bijuši Piramīdā, ir pieskārušies noslēpumam, par kuru citi neko nenojauš. Bijusī padomju ogļrūpniecības pilsēta Piramīda Norvēģijai piederošajā Svalbāras salā tika pamesta 1998. gadā, atstājot bibliotēku ar grāmatām, kultūras namu un pasaulē vistālāk uz ziemeļiem esošu flīģeli. Ievas Epneres jaunākā personālizstāde ir no autores ceļojuma uz šo pasaules malu pārvestas dārgas atmiņas – suvenīrs vilkmei pēc nezināmā, dabas diktātam un cilvēka psiholoģijas līkločiem.

Ieva Epnere

Ieva Epnere (dz. 1977) ir latviešu māksliniece, kas dzīvo un strādā Rīgā. Viņas darbu centrā ir fotogrāfija, video un filmas, kurās personiski, privāti stāsti ir sākumpunkts mākslinieciskām refleksijām par identitāti, tradīcijām un rituāliem.


 

AKMEŅU ARHĪVS, KURU PERIODISKI AKTIVĒT, PĀRDOMĀT, SABOJĀT UN VISBEIDZOT – IZROTĀT AR IZDOMĀJUMIEM

Kurators: Kriss Šārps

Izstādes gidi: Kaspars Groševs, Ainārs Kamoliņš, Toms Ķencis, Ieva Kraule, Anda Lāce, Santa Mičule, Tomass Pārups, Laura Prikule, Maija Rudovska, Elīna Sproģe

15. augusts – 27.septembris, 2015

 

Projekts pievēršas akmeņu lietojumam un nozīmei laikmetīgajā mākslā, kā arī to naratīvajam jeb lingvistiskajam potenciālam. Šis projekts nav nedz izstāde, nedz lekcija šo vārdu ierastajā izpratnē. Drīzāk to varētu dēvēt par arhīvu, kuru paredzēts aktivēt caur naratīvu, spekulācijām un neizbēgami kļūdainu interpretāciju. Projekts iecerēts ne vien kā izpēte par akmeņu lietojumu laikmetīgajā mākslā – izpēte, kas vairāk vēršas dziļumā, nevis plašumā –, gan arī kā ad-hoc, mainīgs rituāls, kura pamatā ir akmeņu nolasīšana. Izmantojot rudimentāros, mēmos, necilos un par bezjēdzīgiem uzskatītos tā dēvētās pirmscivilizācijas objektus, kas mākslā pārveidoti par kultūras objektiem, arhīvs pretendē uz valodas funkciju. Šīs valodas nozīme un izteiksme vēl jānosaka. Piemēram, lai gan tā var pildīt valodas pamatfunkciju – būt par ikdienas dzīves instrumentu, labākajā gadījumā radot jaunas, kaut arī primitīvas formas, tā var būt arī gaišredzīga un mistiska atkarībā no tā, kurš un kā to lieto.

– Kriss Šārps

Džeisons Loebss

Kriss Šārps (Chris Sharp, dz. 1974, ASV) ir rakstnieks un neatkarīgs kurators. Dzīvo Mehiko, kur kopā ar meksikāņu mākslinieku Martinu Soto Klimentu vada projektu telpu Lulu. Starp viņa kūrētajām izstādēm minama The Lulennial: A Slight GestuaryLulu, Mehiko, kūrēta kopā ar Fabiolu Izu (2015); The Registry of Promise, La Fondazione Goiliani Romā (2014), Le Parc St. Léger, Pouges-les-Eauc, Francijā (2014); Le Crédac, Ivry, Francijā (2014), un De Vleeshal, Midelburgā, Nīderlandē (2015); 12. Šveices tēlniecības izstāde Le Mouvement Bīlē/Bjenā, kūrēta kopā ar Džanni Jeceru (2014); Manners of Matter, Salzburger Kunstverein, Zalcburgā (2014). Kriss Šārps raksta žurnāliem Kaleidoscope, Art Review, Art-Agenda, viņa raksti publicēti arī daudzos citos žurnālos un tīmekļa vietnēs.
Izstādes ietvaros kim? izstāžu zāles 1. stāva telpā atradīsies kāds no augšminētajiem izstādes gidiem, kas pēc apmeklētāju pieprasījuma vai intereses vadīti nodosies spontānām un improvizētām performancēm – tūrēm šajā arhīvā.

 

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Adrese: Maskavas iela 12/1, Rīga, LV-1050, Latvija

Izstāžu zāļu darba laiki:
Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 12.00 – 20.00
Trešdiena, ceturtdiena, piektdien, sestdiena, svētdiena: 12.00 – 18.00