Ejot 15 minūtes no Vecrīgas centra gar Daugavu dienvidu virzienā atrodas kvartāls, apveltīts ar radošu un vēsturisku auru – Spīķeru kvartāls ar promenādi, kas iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma teritorijā – Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā.

Kopš 14.gs. spīķeru kvartāls kalpoja par vietu kravas kuģu iekraušanai un izkraušanai. Pats noliktavu jeb Spīķeru kvartāls radās 19. gs. otrajā pusē, kad šī teritorija tika apbūvēta ar viendabīgas formas noliktavām. Spīķeru sarkano ķieģeļu ēkas ir vairāk kā 150 gadu vecas un tās projektējuši 19. gs. beigu labākie Baltijas arhitekti.

Tāpat kā daudzu Eiropas pilsētu vecajos inidustriālajos kvartālos, šobrīd arī Spīķeru kvartālā mājo dažādu nozaru profesionāļi. Gada siltākajos mēnešos Spīķeru kvartāls piedāvā plašu brīvdabas pasākumu klāstu.

Par Spīķeru kvartālu

Spīķeru kvartāla un promenādes rekonstrukcija, 2012. - 2013. gads

Spīķeru kvartāla un Daugavas krastmalas rekonstrukcija un labiekārtošana darbi ilga no 2012. gada līdz 2013. gada augustam.

Lai sakārtotu šo teritoriju, projekta gaitā nojauktas trīs ēkas, 43 nolietotās garāžas, nomainīti 6,5 km elektrības kabeļu, uzstādīti 94 apgaismojuma balsti, nomainīts ūdensvads 1,2 km garumā, lietus kanalizācijas sistēma 2,3 km garumā. Veicot labiekārtošanas darbus, tiek veidots bērnu rotaļlaukums, uzstādīti 75 soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu 93 m garumā, uzstādīti 52 puķu podi. Objekta teritorijā iestādīti vairāki simti koku, krūmu un ziedu stādu. Pie kāpnēm un piestātnēm krastmalā, kā arī pie gājēju tuneļa izbūvētas nobrauktuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Gar Daugavas krastu izbūvēts veloceliņš.

Projektam tika piesaistīts finansējums no Eiropas Reģionālā attīstības fonda 2,55 miljonu latu apjomā, Rīgas domes līdzfinansējums 2,75 miljonu latu apjomā un pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļi 120 000 latu apjomā.