Ejot 15 minūtes no Vecrīgas centra gar Daugavu dienvidu virzienā atrodas kvartāls, apveltīts ar radošu un vēsturisku auru – Spīķeru kvartāls ar promenādi, kas iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma teritorijā – Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā.

Kopš 14.gs. Spīķeru kvartāls kalpoja par vietu kravas kuģu iekraušanai un izkraušanai, kā arī Spīķeros tika izmitinātas vairākas noliktavas (Hanf – Ambaren vai “kaņepju noliktava” vācu valodā).
Pats noliktavu jeb Spīķeru kvartāls radās 19. gs. otrajā pusē, kad šī teritorija tika apbūvēta ar viendabīgas formas noliktavām. Spīķeru sarkano ķieģeļu ēkas ir vairāk kā 150 gadu vecas un tās projektējuši 19. gs. beigu labākie Baltijas arhitekti.

Tāpat kā daudzu Eiropas pilsētu vecajos inidustriālajos kvartālos, šobrīd arī Spīķeru kvartālā mājo dažādu nozaru profesionāļi.

Gada siltākajos mēnešos Spīķeru kvartāls piedāvā plašu brīvdabas pasākumu klāstu, aicinot apmeklētājus uz dažādiem koncertiem, kino vakariem, krāmu tirdziņiem u.c. pasākumiem, kā arī mērķtiecīgi ņem dalību un ir viens no „karstākajiem” punktiem galvaspilsētas lielākajos kultūras notikumos – „Baltā Nakts”, „Rīgas svētki”, kā arī „Starptautiskā bērnu aizsardzības diena” u.c.