Izstāde „Sabiedrība darbībā – Versija 2. Pēc Moderna izstādes 2014”

This event has ended!

SABIEDRĪBA DARBĪBĀ – VERSIJA 2. PĒC MODERNA IZSTĀDES 2014
Izstādi organizē Moderna Museet Malmö, Malmē, Zviedrijā sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru

Kurators: Andrēass Nilsons (Andreas Nilsson)
Līdzkuratore: Maija Rudovska
Asistente: Jūlija Bjernberja (Julia Björnberg)

Publicitātes foto

Publicitātes foto

7.marts – 19.apīlis, 2015, kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Masakvas iela 12/1.

Sabiedrību veido vēsturiskā pieredze un aktuālā realitāte, tāpat izstādē „Sabiedrība darbībā” pārstāvētie mākslinieki darbojas gan ar pieredzēto, gan iecerēto. Izstādes nosaukums ir jāuztver kā plašs un pārskatāms koncepts, kur vārds „darbība” apzīmē redzamu un neredzamu kustību, sabiedrisku aktivitāti un performatīvu žestu. Izstāde ietver jautājumus par privātām un kolektīvām identitātēm, politiskām izpausmēm un individuālām pārdomām. Vairāki tajā pārstāvētie darbi apspriež vai iesaistās performatīvās darbībās, akcentējot attiecības starp vērošanu un rīcību. Mākslinieki apšauba un izaicina publisko sfēru, institucionālo vidi un robežu starp fikciju un dokumentālo.

„Sabiedrība darbībā” pilnā versija pirmo reizi tika prezentēta Moderna Museet Malmö, Malmē izstāžu sērijas „Moderna izstāde” ietvaros. Tā tradicionāli ir bijusi Moderna Museet  veidots zviedru laikmetīgās mākslas apskats. Atšķirībā no divām iepriekšējām izstādēm, „Sabiedrība darbībā” atlase ģeogrāfiski ir aptvērusi robežas ārpus Zviedrijas, iekļaujot mūsdienu māksliniekus no lielas daļas Baltijas reģiona, kā arī vēsturiskus darbus.

Dalībnieki:

AaBbPp, Cezarijs Bodzjanovskis (Cezary Bodzianowski), Egle Budvītīte (Eglė Budvytytė) & Barts Grūnendāls (Bart Groenendaal), Zenta Dzividzinska, Juhanna Gustafsone-Firsta (Johanna Gustafsson Fürst), Joahims Hamū (Joachim Hamou), Laura Kaminskaite (Laura Kaminskaitė), Esi Kausailainena (Essi Kausalainen), Anna Lunda (Anna Lundh), Hennings Lindkvists (Henning Lundkvist), Maija Lūtonena (Maija Luutonen), Miks Mitrēvics & Kristīne Kursiša, Mikala Paludana (Michala Paludan), Lea Porsagere (Lea Porsager), Emīlija Roisdone (Emily Roysdon), Imri Sandstrema (Imri Sandström), Janeks Simons (Janek Simon), Ūla Stols (Ola Ståhl) & Terje Estlings (Terje Östling).

Filmu programma:

Emānuels Almborjs (Emanuel Almborg), Maja Borja (Maja Borg), Maja Hasagere (Maj Hasager), Jons Meks (Jonas Mekas), Kristina Normane (Kristina Norman).