30. aprīlī Latvijā jau otro reizi norisināsies Starptautiskā Džeza diena

2015. gada 30. aprīlī Latvija otro reizi piedzīvos Starptautisko Džeza dienu, šoreiz — ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas piešķirto patronāžu, informē pasākuma rīkotāji Wise Music Society. Šogad džeza svētki kopumā ietvers 26 pasākumus Rīgā, citās Latvijas pilsētās un Londonā un notiks ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un citu sponsoru atbalstu.
Šogad Starptautiskās Džeza dienas ietvaros pasaulē uzsvars tiek likts uz džeza izglītību, tieši tāpēc Rīgā pasākumu 29. aprīlī tklās ar ieskaņām Omas Briljanta istabā: JVLMA džeza katedras vadītāja Indriķa Veitnera lekcija par džeza vēsturi Latvijā un filmas skati vienlaicīgi ar studentu diplomeksāmena koncertu, bet 30. aprīlī šo tēmu turpinās vairāku izglītības iestāžu džeza audzēkņu koncerti.
VMV_logo

Rūta Dūduma

Kopumā 30. aprīlī Rīgā notiks 19 pasākumi: Spīķeru koncertzālē, RīgaTV 24 studijā, naktsklubā “Pulkvedim Neviens Neraksta” un vairākās citās pilsētas vietās skanēs ļoti dažādi džeza žanra paveidi pašmāju mūziķu izpildījumā, ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu tiks rādītas filmas, dejas un muzikālās improvizācijas. Šogad svētki ir paplašinājuši ģeogrāfiju: tos ar lielāko prieku pie sevis uzņems arī koncerta vietu īpašnieki un žanra cienītāji Liepājā, Ventspilī, Valmierā un Daugavpilī, kā arī tiks rīkots īpašais koncerts Latvijas Republikas vēstniecībā Lielbritānijā.
30.aprīlī Spīķeru koncertzālē no plkst. 20:00 muzicēs

Rūta Dūduma – vairāku starptautisku konkursu laureāte, vokālās grupas FRAMEST soliste, muzikālās apvienības „Vintāža“ soliste.

Daumanta Kalniņa Kvintets –  pastāv kopš 2008. gada, kopā pulcējot jaunus un radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Ikviens kvinteta dalībnieks ir pieredzējis, muzicējot dažādos mūzikas žanros – džeza, klasikas, roka, popa un blūza. Visiem mūziķiem ir arī liela koncertu pieredze, sadarbojoties ar izciliem latviešu un ārzemju mūziķiem. Kvinteta dalībnieki priekšroku dod improvizācijai, gan instrumentālajai, gan vokālajai, un īpašu uzmanību pievērš saiknei ar auditoriju. 

VMV_logo

Daumanta Kalniņa Kvintets