Spīķeru koncertzālē atklās festivālu Saxophonia

Festivālu Saxophonia atklās džeza mūzikas trio “Auziņš – Čudars – Arutyunyan” Spīķeru koncertzālē, 15.februārī. Trio piedāvās klausītājiem jaunu koncertprogrammu, kurā krustosies laikmetīgā džeza un franču viduslaiku dzejnieka un komponista Gijoma de Mašo skaņuraksti.

Džeza mūzikas trio “Auziņš – Čudars – Arutyunyan” spēlē trīs jauni, talantīgi un spilgti latviešu mūziķi, kas izglītību guvuši arī ārpus Latvijas. Kārļa Auziņa saksofona spēli, improvizāciju un džeza valodu ietekmējusi dāņu džeza mūzikas skola, savukārt ģitārists un komponists Matīss Čudars džeza pamatus un ģitārspēli pilnveidojis Nīderlandes džeza augstskolā, bet perkusionists Ivars Arutjunjans patlaban dzīvo Parīzē un ir pieprasītākais džeza perkusionists Baltijā. Aizvadītā gada vasarā trio klajā laidis savu debijas albumu “Baltic”, kur līdzās oriģinālkompozīcijām nozīmīga un būtiska loma atvēlēta arī impovizācijai.

Par festivālu Saxophonia

Festivāls Saxophonia notiks no 15. līdz 24. februārim. Koncertos dzirdēsim Latvijas labākos mūziķus un pasaules saksofona zvaigznes. Festivāla īpašais viesis – franču džeza leģenda, saksofonists Pjērs Bertrāns, kas muzicēs kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Mūzikas festivāls Saxophonia ir lielākais saksofonmūzikas festivāls Eiropā, kurā satiekas pasaules mēroga saksofona zvaigznes. Saxophonia ir viens no visvairāk apmeklētākajiem un populārākajiem mūzikas festivāliem Latvijā. Klausītājiem tā ir iespēja vienkopus dzirdēt džeza, populāro, klasisko, mūsdienu un pasaules mūziku izcilā atskaņojumā. Koncerti notiek Latvijas koncertzālēs un džeza klubos. Festivālā viesojušies tādi pasaulē atzīti mākslinieki kā Courtney Pine, James Carter, Joshua Redman, Nicolas Prost, Mario Marzi, Jean-Yves Fourmeau un daudzi citi.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv.