Rīgas cirks klajā laiž interaktīvu orientēšanās piedzīvojumu Rīgas vēsturiskajā centrā – projektu “Cirks pilsētā”. Digitālā izrāde bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā.

“Cirks pilsētā” ir interaktīva izrāde ar spēles elementiem. Lai piedzīvotu šo izrādi, nepieciešams viedtālrunis, ar kura fotokameras palīdzību skenēt QR kodus. Sākuma punkts atrodas pie Rīgas cirka ēkas, Merķeļa ielā 4. Tur izrādes skatītājus sagaidīs informatīvs plakāts ar QR kodu, kuru noskenējot, būs iespēja uzzināt par spēles gaitu un nākamajiem kontrolpunktiem, no kuriem daļa ir redzama uzreiz, bet daļa atklāsies izrādes laikā.

Izrādes-spēles stāsts ir piesaistīts Rīgas cirka vēsturiskās ēkas rekonstrukcijai – kamēr Merķeļa ielā notiek renovācijas darbi, cirka mākslinieki ir izklīduši pilsētā. Izrādes skatītāja uzdevums ir tos visus atrast un pārvest mājās līdz renovācijas darbu pabeigšanai. Kontrolpunkti ir Rīgas vēsturiskajā centrā izvietotas plāksnītes ar QR kodiem, kas dod iespēju noskatīties video ar mākslinieku priekšnesumiem. Spēles gaitā būs iespēja arī apgūt dažādu cirka disciplīnu trikus. Kontrolpunkti nav izvēlēti nejauši – izraudzītas vietas, kas saistītas ar Rīgas cirka vēsturi – katrā punktā būs iespēja savā ekrānā uzzināt par notikumiem, kas cirku saista ar konkrēto vietu. Līdz ar to spēle ir ne tikai izklaidējoša, bet arī vēsturiski izglītojoša.

Izrādē piedalās cirka mākslinieki, Rīgas cirka skolas esošie un bijušie pasniedzēji: Dmitrijs Pudovs, Aleksejs Smolovs, Maija Sukute, Valērijs Komisarenko, Gabriels Gots. Izrādes režisors ir Džeisons Duprī (Jason Dupree), cirka režisors un mākslinieks no Lielbritānijas.

Punktu apmeklēšanas secība ir katra spēles dalībnieka brīva izvēle, tomēr loģiskākais maršruts veidosies, dodoties virzienā uz Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk – pretēji pulksteņrādītāju virzienam. Kad visi kontrolpunkti būs atrasti, skatītājs būs ticis pie vairākiem burtiem, kurus, saliekot kopā vārdā un ievadot paroles lauciņā, izrādes skatītāji iegūs pieeju fināla priekšnesumam. Pagaidām “Cirks pilsētā” pieejams latviešu valodā, bet no oktobra būs iespēja izvēlēties arī krievu vai angļu versijas.