Decembrī Dirty Deal Teatro (DDT) skatītājiem piedāvās daudzveidīgu izrāžu repertuāru, ietverot arī Jāņa Baloža dokumentālo izrādi “Kas notiks rītdien?”, kurai pirmizrāde paredzēta 12. decembrī plkst. 19.00.

ddt-kas-notiks-ritdienTieši pirms gada dramaturgs Jānis Balodis nonāca situācijā, kas lika uzdot kādu vienkāršu jautājumu atkal un atkal – “Kas būs rītdien?”. Mekējot atbildes, Jānis iepazinās ar trim pilnīgi dažādiem cilvēkiem dažādās pasaules vietās – turku meiteni Briselē, čīlieti Gdaņskā un sīrieti, kura dzīvo un strādā Alepo, – un tālākās atbildes jau tika meklētas kopā. Ir pagājis gads, un šie četri cilvēki satiekas vienā izrādē.

 

Izrādes “Kas notiks rītdien?” pamatu veidos video dienasgrāmatas no Latvijas, Polijas, Beļģijas un Sīrijas. Pusgada garumā dienasgrāmatu autori ik dienas mēģināja atbildēt uz jautājumu par iespējamo rītdienu, jautāja to sev tuviem cilvēkiem, kā arī dokumentēja to, kas notika viņiem apkārt. Notikumus un likteņa pavērsienus, kas skāruši šo cilvēku dzīves un pasaules šajā salīdzinoši īsajā laika nogrieznī, nav spējis paredzēt neviens, sagādājot daudz pārsteigumu un pat šoka momentu ne vien skatītājiem, bet arī pašiem izrādes veidotājiem.

Radošā komanda – dramaturgs Jānis Balodis, režisore Paula Pļavniece un māksliniece Ieva Kauliņa.  Kā dramaturģijas konsultants izrādes tapšanā piedalās arī režisors Valters Sīlis.

Nākamās izrādes tiks spēlētas 21. un 30. decembrī, kā arī 23. un 24. janvārī.

“Kas notiks rītdien?” būs savā veidā idejisks turpinājums plašu ievērību un atzinību guvušajai Jāņa Baloža un Valtera Sīļa izrādei-lekcijai “Nacionālais attīstības plāns”, kura ar trim viesizrādēm 8., 9. un 10. decembrī viesosies Tallinas starptautiskajā teātra festivālā “Midwinter Night’s Dream”. Festivāls kopš tā pirmsākumiem 2000. gadā izaudzis par ievērības cienīgu notikumu, kas pulcē teātra ekspertus, māksliniekus un interesentus no visas pasaules. “Nacionālais attīstības plāns” būs viena no festivāla četrām performancēm, kuras vienos mēģinājumi piedāvāt skatītājiem citu cilvēku skatpunktu.

13. un 15. decembrī skatītāji tiek aicināti uz svaigāko DDT iestudējumu – “Tēvs varonis’69”, kuru veidojuši dramaturģe Inga Gaile un režisors Dāvis Auškāps. Izrāde, kurai dots apakšvirsraksts “čekista sapnis divās daļās”, uzdod jautājumu par to, cik brīvi varēja būt cilvēki Padomju Latvijā, un kas bija tās nodevas, kuras viņi maksāja par drošību un komfortu. ddt-tevs-varonis-69-zim-ugis-berzins

Vai iespējams, ka valoda piemīt ne tikai cilvēkiem, bet arī pavisam ikdienišķiem priekšmetiem? Atbildi rast būs iespējams 17. decembrī, kad pēc ilgākas prombūtnes repertuārā uz vienu vakaru atgriezīsies tik daudzšķautņainā izrāde “Lietas”. Šajā izrādē-izstādē satiekas filozofs, režisore, mākslinieks, aktieri, miris dzejnieks, augi, kristāli, deviņi gliemeži un citas lietas. Radošā komanda – Daiga Kažociņa, Ainārs Kamoliņš, Kaspars Groševs, Klāvs Mellis un Uldis Sniķers.

Mēneša sākumā, 5. decembrī pēdējo reizi šajā gadā būs iespēja apmeklēt skatītāju iemīļoto Kaspara G. sirreālo biogrāfiju “Benzīnvīrs”, 29.decembrī – Dmitrija Petrenko un Jāņa Baloža izrādi ”Pēdējais pionieris”, savukārt bērnu un jauniešu teātra repertuārs “Šmulītis” Ziemassvētku laikā dāvās vairākus maģiskus piedzīvojumus visai ģimenei, kurus būs iespējams piedzīvot 11. decembrī izrādē sākumskolas vecuma bērniem “Baltā grāmata”, 18. un 26. decembrī izrādē 3 līdz 6 gadus veciem bērniem “Kā saule gadījās” un 27. decembrī izrādē visai ģimenei “Blēņas un pasakas.”

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/venue/486 (Dirty Deal Teatro) un http://www.bilesuparadize.lv/events/venue/820  (Šmulītis)

Biļešu cena Dirty Deal Teatro izrādēm: 9,00 EUR / 5 EUR (skolēniem, studentiem un pensionāriem)

Biļešu cena “Šmulītis” izrādēm: 7,00 EUR / 21 EUR (ģimene biļete 4 per.)

Izrādes notiek teātrī „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).