Dirty Deal Teatro bērnu un jauniešu teātris “Šmulītis” 2018. gadu uzsāk ar piedzīvojumiem bagātu programmu mazajiem skatītājiem un ģimenēm, aicinot gan uz jau zināmām, skatītāju iemīļotām izrādēm, gan divām repertuāra jaunpienācējām – Kārļa Krūmiņa ceļojumu nezināmajā “Lidojošais šķīvītis”  un  Ingas Gailes sa-dzīvošanas spēli bērniem “Vai otrā grupa mani dzird.”

Kā radusies Saule? Kā debess jumā sakritušas zvaigznes? Kāpēc Mēness spīd? Un kā esam radušies mēs paši – cilvēki? To un daudz ko citu izzināsim, izveidosim, uzcepsim un apēdīsim 7. janvārī, izrādē visai ģimenei “Kā saule gadījās.”

  1. janvārī ceļosim laikā un telpā, no šodienas Rīgas paŗceļoties uz laukiem 19. gadsimta Latvijā izrādē “Baltā grāmata”. Tur ceļiniekus sagaidīs zinātkārais un aizrautīgais Jančuks. Kopā vakarēsim, jāsim uz maisiem pieguļā un guļot zālē skatīsimies vasaras zvaigžņotajās debesīs.
  2. janvārī divi aizrautīgi pētnieki aicinās bērnus doties kosmiskā lidojumā, meklējot nezināmas planētas un nezināmu planētu vēl mazāk zināmos iemītniekus, caur šiem meklējumiem mēģinot apzināt arī to, kas un kādi esam mēs paši Kārļa Krūmiņa jaunajā izrādē bērniem “Lidojošais šķīvītis.” Lidojuma dalībnieki iepazīsies ar interesantiem zinātnes atklājumiem un teorijām, kā arī atsvaidzinās pamatzināšanas astronomijā.
  3. janvārī Dirty Deal Teatro rosīsies un dažādās dēkās iepīsies pogas, zobu birstes, uzpirksteņi, bļodas un citi dzīvelīgi un ziņkārīgi priekšmeti, jeb – aicinām uz blēņošanos, rotaļām un dziesmām kopā ar Arnitu Jaunzemi, Valdi Vanagu un Miku Frišfeldu krāsaino dēku izrādē “Blēņas un pasakas.”
  4. janvārī “Šmulītis” ielūdz uz Ingas Gailes sa-dzīvošanas spēli bērniem “Vai otrā grupa mani dzird.” Tas būs stāsts caur dzejoļiem par to, kā cilvēkiem – bērniem izdzīvot, sa-dzīvot un būt laimīgiem pasaulē, kuras kārtību un noteikumus viņi nav izdomājuši. Ar dzejas palīdzību viena stāsta ietvaros trīs aktieri izspēlēs situācijas, kurās bērni iepazīst viens otru un apkārtējos, cenšoties saprast un pieņemt svešādo un šķietami nevēlamo. Iestudējumā radoši iedzīvināts Ingas Gailes dzejoļu krājums ar tādu pat nosaukumu (“Vai otrā grupa mani dzird?”), kas 2014. gadā saņēma Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Labākais Latvijas autora darbs bērniem”.

 

 Abas “Šmulīša” jaunākās izrādes – “Lidojošais šķīvītis” un “Vai otrā grupa mani dzird?”  tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “„Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

 

 

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā

https://www.bilesuparadize.lv/lv/venues/venue/820

Biļešu cena: 9,00 EUR / 27 EUR Ģimenes biļete (4 pers.)

“Dirty Deal Teatro” adrese: Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2.