16.martā plkst. 19.00 Dirty Deal Teatro (DDT) ielūdz uz režisores Daigas Kažociņas, filozofa Aināra Kamoliņa un mākslinieku Ginta Gabrāna un Kaspara Groševa radošajā sadarbībā tapušā balsu klausīšanās seansa “Raudives radio” pirmizrādi. Izrāde ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

Nāves nav, ir tikai transformācija. Taču, vai mēs tiešām zinām, kas īstenībā notiek viņpusē? Konstantīns Raudive, apbruņojies ar radio un mikrofonu, nodarbojas ar viņpasaules pētījumiem. Magnētiskajā lentē ierakstītajām balsīm ir jāpārliecina arī vislielākie skeptiķi. Likmes ir augstas: ja eksperimenti būs veiksmīgi, tad parapsiholoģija būs kļuvusi par pilntiesīgu zinātni. Taču viņpasaules iekārtojums pamazām sāk šķist sarežģītāks nekā bija gaidīts.

Filozofs un parapsihologs Konstantīns Raudive (1909 – 1974) ir viens no pasaulē zināmākajiem latviešiem. Pasaules ievērību viņš guva ar savu unikālo pieeju pēcnāves dzīves pētīšanai, veicot mirušo balsu ierakstīšanu. Šai nodarbei viņš pievērsa arī savu sievu – rakstnieci un domātāju  Zentu Mauriņu. Uztvert viņa pētījumus un ierakstus nopietni, vai drīzāk kā vēsturisku kuriozu, ir katra paša brīva izvēle un atbildība.

 

Izrāde „Raudives radio” izjautās šaubas, kas apvij šos ierakstus: vai parapsiholoģija var kļūt par zinātni, vai balsis nav tikai māņi Raudives galvā? Vai un kādā veidā balsis vispār var ar mums sazināties? Un cik lielā mērā Raudives darbs ir svarīgs pasaulei?

 

P.S. – Izrādē visas mirušo garu balsis ir paša Raudives pierakstītas.

Radošā komanda:

Režisore: Daiga Kažociņa

Scenogrāfs un mākslinieks: Gints Gabrāns

Skaņu mākslinieks: Kaspars Groševs

Gaismu mākslinieki: Gints Gabrāns un Egils Kupčs

Kostīmu māksliniece: Agnese Spridzāne

Teksta autors: Ainārs Kamoliņš

Aktieri: Gatis Gāga, Gita Grīnberga

Spīdola (balss): Marta Trektere

Nākamās izrādes – 18. martā, 4., 5., 6. un 7. aprīlī.

 

Izrāde “Raudives radio” būs viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm. Tā tapusi Dirty Deal Teatro projekta “Latvijai no 1 līdz 100”  ietvaros, tiecoties ar šodienas acīm palūkoties uz pagātni, kas neizbēgami ir konstruējusi mūsu tagadni. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas jaunākās oriģināldramaturģijas attīstību un rosināt sabiedrības iesaisti kultūras procesos.

 

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir „Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

 

Biļetes pieejamas „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā – http://bit.ly/2oyi5aR

“Dirty Deal Teatro” adrese: Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2.