„Dirty Deal Teatro” aicina uz izrādēm aprīlī

Aprīlī teātris „Dirty Deal Teatro” (DDT) skatītājiem piedāvā piedāvā plašu un daudzveidīgu latviešu jaunās oriģināldramaturģijas iestudējumu klāstu. 18. aprīlī pirmizrādi piedzīvos arī jauns iestudējums – Jāņa Joņeva un Mārča Lāča melnā komēdija „Bārdas”.

„Jūs taču visi esat pamanījuši, ka cilvēku ar bārdām kļūst arvien vairāk? Droši vien jums pašam ir bārda. Vai vismaz blakus stāv kāds bārdainis un smīn. Mēs esam visur. Un pavisam drīz mēs pārņemsim varu. Protams, tikai tad sāksies īstā cīņa. Īstie bārdaiņi saprot. Bet jūs, bez bārdas – sargieties! Un vēl jo vairāk jūs, neīstie bārdaiņi,” jaunā iestudējuma „Bārdas” intrigu atklāj radošā komanda.

Bardas-Zane-Veldre Izrādes dramaturgs Jānis Joņevs guvis plašu atzinību ar romānu „Jelgava 94”. Melnā komēdija „Bārdas”, ko rakstnieks radījis kopā ar režisoru Mārci Lāci, būs Joņeva debija dramaturģijā. Izrāde tiks spēlēta 18. un 19. aprīlī, 6. un 8. maijā, 8. un 9. jūnijā.

Bet vēl pirms tam, 8. aprīlī, skatītājiem būs iespēja noskatīties režisora Mārča Lāča iepriekšējo izrādi DDT – leļļu teātra izrādi pieaugušajiem „Medījums”. Tajā stāstīts par nomedītu dzīvnieku trofejām, kas nolēmušas atriebties savam medniekam. Izrādē komiskais savijas ar traģisko, meža zvēri izdzīvo gluži cilvēciskas kaislības, un dažādas leļļu tehnikas un dramatiskā teātra aktieri pastāv kā līdzvērtīgi spēles partneri.

9. un 12. aprīlī tiks spēlēts dokumentālais piedzīvojumu stāsts „Zudusī Antarktīda”, ko veidojuši režisors Valters Sīlis un dramaturgs Jānis Balodis. Skatītāji tiks aicināti doties audiovizuālā ceļojumā un iepazīt Antarktīdu ievērojamā jūras biologa Džeimsa Maklintoka acīm. Tas būs ceļojums, kurā apvienosies zinātne, piedzīvojumi un humors. Tā laikā varēs ienirt dziļi zem ledus, sastapties ar jūras tauriņiem un ieraudzīt Antarktīdu, brīdi pirms tā pazūd tāda, kāda tā ir šobrīd.

13. un 30. aprīlī skatītāji tiek aicināti uz sieviešu tiesību varietē „Trauki”. Izrādes tekstu radījusi un kopā ar režisori Martu Elīnu Martinsoni iestudējusi Inga Gaile – viena no spožākajām mūsdienu latviešu dzejniecēm, kura nesen spilgti sevi pieteikusi arī teātra režijā. Liekot lietā humoru, antropoloģijas pētījumus un varietē numurus, izrādes radošā komanda pēta dažādas sieviešu lomas sabiedrībā. Aprīļa izrādēs Inga Gaile arī iejutīsies vienā no galvenajām lomām.

16. aprīlī būs skatāma melnā komēdija ar cilvēkiem un lellēm „Dienas varonis”. Tā stāsta par pavisam vienkāršu latviešu vīrieti, kas vislabprātāk pavada laiku, sēžot pie televizora, līdz kādu dienu viņa paša dzīve negaidot izvēršas par īstu izdzīvošanas šovu. Izrādes autors Ģirts Šolis par šo darbu nominēts „Spēlmaņu nakts 2014” balvai kategorijā „Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”.

20. un 21. aprīlī tiks izrādīta sirreālā biogrāfija „Benzīnvīrs”, ko iestudējis izrādes dramaturgs Andris Kalnozols kopā ar režisori Martu Elīnu Martinsoni. Uz patiesiem notikumiem balstītais iestudējums vēsta par kādu vīrieti, kurš klaiņo pa dažādiem Latvijas benzīntankiem, elpo benzīnu un ļoti daudz smejas. Izrādē ar humoru un smeldzīgām skumjām tiek atklāta Benzīnvīra pasaule, pilna pārsteidzošu tēlu un notikumu.

Aprīlī tiks spēlētas arī bērnu repertuāra „Šmulītis” izrādes „Mākoņi”, „Baltā grāmata” un „Ziemas māja”.

 

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā .

Biļetes uz bērnu izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā .

Biļešu cena: 9,00 EUR; skolēniem, studentiem un pensionāriem 5,00 EUR.

Biļešu cena uz bērnu izrādēm: 7,00 EUR; ģimenes biļete (4 pers.): 21 EUR.

Izrādes notiek teātrī „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2).