Divu visjaunāko latviešu lugu lasījumi

Jau trešo reizi biedrība „Darbnīcas” un „Dirty Deal Teatro” sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi rīko Latvijas visjaunākās dramaturģijas konkursu “36 stundas”. 21. februārī divus no konkursam iesūtītajiem tekstiem lasījumu formā varēs vērtēt ikviens.

36 stundas - 3

Publicitātes foto

 

„36 stundu” konkursa nolikums paredz, ka autori iesūta jau gatavus tekstus, kurus vērtē ekspertu komisija, lai varētu sākties būtiskākā konkursa daļa – 36 stundu darbnīcas posms, kurā profesionālā līmenī tiek iestudēti divu tekstu lasījumi, kas šīs darba nedēļās beigās tiek nodoti skatītāju vērtējumam. Iepriekšējo darbnīcu pieredze liecina, ka 36 stundās top gandrīz vai gatavas izrādes.

Šogad vērtēšanai tika iesūtīti 17 teksti, no kuriem gala lasījumiem tika izvēlēti Nila Saksa „Džastins Bībers satiek tēvu”, kurā patiesi darbojas arī minētais dziedātājs, un Austra Pirktiņa „Saimnieks” – teksts ar vampīru piedalīšanos.

Viens no ekspertiem dramaturgs Lauris Gundars komentē: „ 17 dramaturģiski teksti, neskaitot tos, kas teātros jau tiek iestudēti pašlaik – tas ir ļoti cienījami tik mazai valodai viena gada laikā. Ļoti dažādi stili, tematika un risinājumi, dažādām auditorijām gan vecuma, gan interešu ziņā. Divi lasījumiem atlasītie teksti ir labi, žēl, ka mūsu rocība neļauj publiskot vairāk, tomēr cerams, ka to darīs citi: darbnīcas loma vairāk ir atrast un uzrādīt dramaturģiju veidot gribošos. Tādu ir stipri vairāk, nekā mēs savā tradicionālajā pieticībā vēlamies domāt. Īpaši vērtīga būs pašu dramaturgu klātbūtne mēģinājumu procesā – tā īpaši strauji veicina izpratni par pašu radītajiem tekstiem, to plusiem un mīnusiem.”

Lasījumu iestudēšanas posms jeb 36 mēģinājumu stundu atskaite sāksies 16. februārī. Darbnīcu komandas vadīs un ar dramaturgiem cieši sadarbosies režisores Daiga Kažociņa un Marta Elīna Martinsone. Gluži neparasts būs aktieru sastāvs – lasījumos piedalīsies Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis, Jurģis Spulenieks, Āris Matesovičs, Madars Zvagulis un Armands Berģis.

36 stundas - 2

Publicitātes foto

Konkurss „36 stundas” notiek jau trešo reizi – iepriekš tā ietvaros tikuši izstrādāti un izspēlēti publikai Justīnes Kļavas, Aivas Birbeles, Neretieša un Ērika Vilsona teksti, to režiju bija uzņēmušies režisori Mārtiņš Eihe, Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis un Valters Sīlis. „36 stundas” pēc būtības ir vienīgais nacionāla mēroga lugu konkurss, kas nu jau kļuvis regulārs.

Lasījumi notiks 21. februārī plkst. 19.00 „Dirty Deal Teatro” (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2), ieeja bez maksas.

Šobrīd visas vietas uz pasākumu ir rezervētas!