Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš 2014”

Festivāls aizsākts 2010.gadā ar mērķi veidot Ziemassvētku noformējumu atšķirīgu no citām Eiropas galvaspilsētām un radīt estētisku pilsētvides dizaina objektu kopumu, akcentējot radošas izpausmes pilsētvidē. Festivāla ideja sakņojas intriģējošā leģendā par Rīgu kā vietu, kur 1510.gadā pilsētas tirgus laukumā pirmo reizi Eiropas vēsturē Melngalvju ordeņa pārstāvji izrotājuši Ziemassvētku egli.

Vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” mērķis ir realizēt inovatīvas un oriģinālas urbānās mākslas pasākumu, kurā Ziemassvētku simbols – egle – tiek eksponēta arī kā vides objekts jaunos un neparastos vizuālos risinājumos, kur katra egle ir ar savu stāstu un vēstījumu.

Vides objekti pārsteidz ar ideju oriģinalitāti, intriģējošu saturisko dimensiju  un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un siltuma izmantošanai.

Festivāla ekspozīcijā skatāmi izcilākie iepriekšējo gadu profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un radošo industriju pārstāvju darbi, kā arī daudz jauni un interesanti 2014. gadā tapuši projekti.

Spīķeru kvartāla ziemassvetku egliteSpīķeru kvartālā apskatāmi divi festivāla objekti –“Rīgas gaiļu elge” un “Sirsnīga saruna”. “Rīgas gaiļu elge” rotājās vairākās svētku krāsās – baltā, zilā, sarkanā un zelta, godā ceļot vienu no Rīgas simboliem – zelta gaili. Sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju tapis objekts “Sirsnīga saruna”, kura ietvaros greznas elges ir atnākušas uz Spīķeru slidotavu un sirsnīgi sarunājas savā starpā, protams, par Ziemassvētku brīnumiem.

Visus festivāla objektus, sākot no 5.decembra, iespējams apskatīt, izmantojot īpaši sagatavotu Festivāla ceļvedi – karti, kura atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv ar iespēju to lejuplādēt, kā arī drukātā veidā pieejama Rīgas Tūrisma informācijas centros.

 

 

 

 

 

Informācijas avots: www.eglufestivals.lv