Jauna izrāde zinātkāriem bērniem – „Mākoņi”

Bērnu un jauniešu teātra izrāžu repertuāra „Šmulītis” ietvaros 18. decembrī pirmizrādi piedzīvos jauna izrāde „Mākoņi”. Tā paredzēta 6 līdz 9 gadus veciem bērniem, un tajā ar fizikas eksperimentu un teātra izteiksmes līdzekļu palīdzību tiks skaidrotas dabas parādības.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaunajā izrādē „Mākoņi” aktieri Artūrs un Andrejs veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam. Tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – kā rodas mākoņi, lietus, sniegs un varavīksne, un kā šīs parādības iespējams iegūt mājas apstākļos. To papildinās zinātniski skaidrojumi un dzejoļi par noslēpumaino mākoņu pasauli. Ja vien ļausimies mākslas un zinātnes sadarbībai, izrāde liks noticēt brīnumiem – tostarp Artūrs mēģinās īstenot kādu bērnības sapni, ko līdz šim visi uzskatījuši par neiespējamu.

Izrādes režisore ir Paula Pļavniece, kura pērn iestudējusi izrādi-spēli pamatskolēniem „Nāves ēnā” pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem. „Mākoņu” dramaturģisko materiālu veidojuši jaunie dramaturgi Justīne Kļava un Matīss Gricmanis, bet izrādes vizuālo ietērpu – scenogrāfe Marija Rozīte. Galvenās lomas atveido aktieri Andrejs Možeiko un Artūrs Putniņš.

„Mākoņu” pirmizrāde gaidāma 18. decembrī plkst. 19:00. Nākamā izrāde 20. decembrī jau ir izpārdota, bet vēl iespējams iegādāties biļetes uz izrādēm 4. janvārī plkst. 14:00 un 6. janvārī plkst. 19:00.

 

„Šmulītis” ir nevalstiskā teātra „Dirty Deal Teatro” un biedrības „Ascendum” bērnu kultūras projekta „Garā pupa” iniciatīva, kas piedāvā bērniem un pusaudžiem aizraujošas teātra izrādes. „Šmulītis” aicina jaunos skatītājus domāt līdzi un pat iesaistīties izrādes notikumā, veidojot priekšstatu par laikmetīgu teātri, kā arī atklājot mākslas nozīmīgo lomu cilvēka iekšējās pasaules piepildīšanā. Repertuārā „Šmulītis” jau iekļautas izrādes „Kā saule gadījās” (3-6 gadus veciem bērniem), „Ziemas māja” (ģimenēm ar bērniem 4-8 gadu vecumā), „Baltā grāmata” (1.-5. klases skolēniem), „Nāves ēnā” (6.-8. klases skolēniem) un „Mēness dārzā” (jauniešiem no 14 gadu vecuma). Visas izrādes norisinās „Dirty Deal Teatro” telpās Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12 k-2.

Daļa no izrādēs gūtajiem ienākumiem tiek novirzīti bērnu kultūras projekta „Garā pupa” (www.garapupa.lv) aktivitātēm. Atnākot uz kādu no „Šmulīša” izrādēm, tiks dāvāts teātra piedzīvojums tiem bērniem un pusaudžiem, kuriem reģionālās vai sociālās nevienlīdzības dēļ nav iespējas apmeklēt kultūras pasākumus.

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv/events/venue/820. Iespējams pieteikt arī grupu apmeklējumus.