Māsas Rutkēvičas un Elmārs Seņkovs noslēdz „Kara piezīmes”

Ceturtdien, 6. augustā plkst. 18:00, festivāla „Dirty Drama” ietvaros notiks projekta „Kara piezīmes” septītais un noslēdzošais pasākums, ko organizē „Dirty Deal Teatro” sadarbībā ar fondu atvērtai sabiedrībai DOTS. Šoreiz savu teātra tekstu par Ukrainas notikumiem un to ietekmi uz Latviju radījušas dramaturģes Agnese un Madara Rutkēvičas, lugas lasījumu iestudē režisors Elmārs Seņkovs. Lomas izpildīs aktieri Daiga Kažociņa, Ivars Puga un Igors Šelegovskis. Pēc lasījuma sekos publiska diskusija.

Kara piezimes 6 - foto Igors Kuznecovs„Kopš pagājušā gada marta, kad Krima tika pievienota Krievijai, ir pagājis vairāk nekā gads nemitīgu baiļu un šaubu, informatīvā kara un cerību ēnā. Tomēr šis nebūs stāsts par to, kuram būtu jāuzņemas atbildība. Mēs nemeklēsim vainīgos, bet ieklausīsimies deviņos personīgos liecinieku stāstos. Dažādu paaudžu trīs latvieši, trīs krievi un trīs ukraiņi mēģinās atbildēt uz pēdējā gada laikā visretāk uzdoto jautājumu: kā es jūtos?” par lugu „Liecinieki” stāsta radošā komanda – Agnese Rutkēviča, Madara Rutkēviča un Elmārs Seņkovs.

Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā piedalīsies Aizsardzības ministra padomnieks Jānis Kažociņš, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, lasījuma dramaturģes un režisors, kā arī skatītāji.

Projekts „Kara piezīmes” aizsākās pagājušā gada decembrī. Tā ietvaros katru mēnesi cits dramaturgs un režisors sekoja līdzi notikumiem Ukrainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā. Projektā radītie teksti tiek piedāvāti skatītājiem publiskos lasījumos, ko iespējams vērot arī internetā. Tiešraidi nodrošina nacionālā informācijas aģentūra LETA, un tā skatāma portālā www.delfi.lv. Teātra teksti tiek arī publicēti portālā www.satori.lv.

Projektā  „Kara piezīmes” piedalījušies dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Matīss Gricmanis, Jānis Balodis, Justīne Kļava un Sergejs Timofejevs, režisori Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko un Viesturs Meikšāns.

Ieeja festivāla „Dirty Drama” pasākumos ir bez maksas, iepriekš „Biļešu paradīzes” kasēs piesakoties bezmaksas biļetei. Šobrīd brīvbiļetes vairs nav pieejamas, tāpēc interesenti tiek aicināti skatīties „Kara piezīmju” tiešraidi portālā „Delfi”.