Adita Mandajams ZOON IN A ZOON-SUIT

Šis pasākums ir beidzies!

Kas ir lēca?

– Lēca ir jebkas, kas koncentrē gaismu.

Kas koncentrē gaismu?

– Gaismu koncentrē visa veida stikls, plastmasa, laukšpats un caurspīdīgi objekti.

Arī gravitācija koncentrē gaismu. Tas nozīmē, ka jebkas, kam ir masa, ir lēca.

Tu esi lēca. Es esmu lēca. Ikviens objekts ap Tevi ir lēca. Mēs visi esam lēcas.

Cilvēka mērogos, efekts, protams, nav redzams, bet kosmiskā līmenī ir skaidrs, ka gravitācijas lēcas efekts nav triviāls un kļūst pat cilvēkam noderīgs.

Projekta pamatā ir viena no mūsdienu nozīmīgākā filosofijas sacerējuma – nīderlandiešu filosofa Benedikta Spinozas darba “Ētika” – aktualizēšana, vizualizēšana un pārkārtošana. Paralēlie pasākumi š.g. 8.februārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (K. Barona ielā 14, 1st. Jaunākās periodikas lasītavā): filosofa Aināra Kamoliņa runa un filosofa Ārona Šustera lasījums “Nāve bija pirmā: Spinoza, Freids, Lakāns”; publikācijas “Dienasgrāmatas: Spinozas poētika” (teksts – Ainārs Kamoliņš) atvēršana un Oļas Vasiļjevas veidotu plakātu skate Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenās ēkas skatlogos Elizabetes ielā (7.februāris – 8.marts).

Aditja Mandajams (Aditya Mandayam) ir ceļojumu un dzīvesstila rakstnieks no Tuvajiem Austrumiem. Uzstājies kā „Yayati Papita, That Palpitating Talapati”, „Popobobo Oddodood”, kā arī „Ekko Lokkwa”.Nesenākās un gaidāmās izstādes un performances ietver „The Pink Spy” MHKA, Antverpenē, „MAKEDO DOMAKE” Van Gelder galerijā Amsterdamā, „Lizzard Lounge” Nacionālajā Mākslas Muzejā Harare, Zimbabvē un „Fusiform Gyrus” Lisson galerijā Londonā. Piedalījies mākslinieku rezidencēs Antverpenes Karaliskajā Mākslas akadēmijā 2012./ 2013.g. un Kiosko, Santa Kruza de la Sierra, Bolīvijā 2011.g. un šobrīd – Wiels, Briselē. Vairāk informācijas cixa.org.

Pateicības: Klodam Heilandam-Allenam, Emīlijai Zalevskai, Huanam Pavlo Viljegas-Delgado, Tobiasam Volfam, Van Gelder galerijai Amsterdamā.

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, kultura.lv, Rīga 2014, Latvijas Nacionālā bibliotēka, LuxExpress, Valmiermuižas alus, Cita Puse, TNT, VKN.