Aļjonas Prokofjevas gleznu izstāde DĀRGAKMEŅI

Šis pasākums ir beidzies!

“Gleznu sērijā turpinu pētīt reālismu. Stikla materialitāte caur glezniecību, caur dargākmeņiem, kas arī ir galvenais ierosmes avots. Asas līnijas, bagāta krāsu palete, ko rada gaisma, pēc manām domām, tas arī ir to galvenais dārgums.” Izstāde apskatāma līdz 15.septembrim mākslas kafejnīcā DALI, Spīķeros, Maskavas ielā 12k-1.

Interese par materiālitātem autorei rodas aplūkojot 17gs. holandiešu mākslinieku darbus.
Gleznās uzrunāja ar savu reālistisku materialitātes attēlošanu. Pateicoties reālistiskam glezniecības paņēmienam katrs uzgleznots priekšmets izskatās kā dārgums, tie apbur ar savu hiperreālismu, tajos sajūtama harmonija, milzīga enerģija un spēks. Tas arī ir galvenais mākslinieces mērķis, gleznojot, ielikt katrā darbā enerģiju un spēku padarot tos par dārgumiem izmantojot reālistisku glezniecības paņēmienu.

Aļona Prokofjeva ir absolvējusi Rīgas Mākslas skolu, Latvijas Universitāti saņemot Vizuālās mākslas skolotāja un mājsaimniecības skolotāja kvalifikāciju. Kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, konceptuālu meistardarbnīcu Ivara Heinrihsona vadībā. Māksliniece piedalās izstādēs kopš 2011. gada.dargakmeni dali Spikeros