Baltā Nakts: audiovizuāla performance “Prāta Spēles”

Šis pasākums ir beidzies!

Miegs ir būtiska cilvēka veselības sastāvdaļa, pat dzīvības nepieciešamība. Cilvēks guļot atjaunojas, gūst jaunu enerģiju un spēku, lai nākamajā dienā varētu atkal pilnvērtīgi un radoši darboties, īstenojot savas ikdienas gaitas.


Pasākuma norises vieta: Spīķeru kvartāla laukums, Maskavas iela 8. Pasākuma sākums no pl.22.00.


Baltā Nakts Spīķeru laukumā apmeklētājiem tiks piedāvāta neaizmirstama un iespaidīga audiovizuāla performance, interpretējot divus dabīgus cilvēka organisma stāvokļus – miegu un nomodu caur prāta prizmu. Uz četriem laukumā izvietotiem lielformāta ekrāniem caur mākslinieka vizuālizācijām tiks izveidotas audiovizuālas projekcijas par tēmu – kas notiek cilvēka galvā, kad tas ir iemidzis, pretstatā tam, ko tas redz, par ko domā, ko savā prātā vizualizē, kad ir nomodā, abstrakcionisms pretēji reālismam.

Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja sajust un piedzīvot neiedomājamo prāta pasauli un neskaitāmi daudzās domas, objektus, tēlus, fantāzijas u. c. lietas, kuras ik dienu nodarbina mūs gan nomodā, gan miegā. Jebkurš apmeklētājs varēs nostāties „prāta spēļu centrā” un vērot dažādās prāta izpausmes, kuras dažādi, taču norisinās ikvienā prātā.

Audiovizuālās performances „Prāta spēles” centrs, kurā krustosies miega un nomoda vizualizācijas, metaforiski sasauksies arī ar „Baltās nakts” galveno domu un ideju – nomoda stāvokli, kurā ceļinieku prātus pārņem radošs un auglīgs bezmiegs. Viena nakts, kurā omulīga miega vietā izvēlamies radoši piesātinātu nomodu.

Vizuālās projekcijas uz četriem lielformāta ekrāniem tiks papildinātas ar atbilstoši piemeklētu mūziku, tādējādi mūzikai rezonējot ar vizuālo materiālu, ļaujot apmeklētājiem pilnībā izbaudīt skaņas un vizuālo performanci.

Projektu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.