BALTĀ NAKTS: Kino programma Absurda komēdijas Spīķeros

Šis pasākums ir beidzies!

Spīķeru kvartāls un kinoprojekts Spektrs jau trešo gadu „Baltajā naktī” piedāvā īpašu filmu izlasi, šajā gadā aicinot brīvdabas kino seansā noskatīties komēdijas. Oriģinālas, laikmetīgas un asprātīgas komēdijas, kas vizualizēs humoru caur groteskas/absurda prizmu.

 

Programma:

21.00 Animācijas filmu cikls „Fantadroms”.
22.15 Filma „Mans draugs – nenopietns līķis” („Swiss Army Man”). 16+
00.00 Filma „Sēņotāji”. 16+

 

Animācijas filmu cikls „Fantadroms” 13 x 7 min

Animācijas filmu studija „Dauka”

Cikla autors Ansis Bērziņš

Mākslinieks Aivars Rušmanis

Scenāristi: Ansis Bērziņš, Uģis Segliņš, Aldis Linē, Ilze Skrastiņa

Režisori: Ansis Bērziņš, Jānis Kārkliņš, Dzintars Krūmiņš, Ilze Ruska, Dace Liepa

Komponisti: Rodrigo Fomins, Andris Grīnbergs

 

Filma „Mans draugs – nenopietns līķis” („Swiss Army Man”)


ASV, 2016. gads, 97 min
Režisori: Dens Vons (Den Kwan), Daniels Šeinerts (Daniel Scheinert)

Lomās: Daniels Redklifs (Daniel Radcliffe), Pols Dano (Paul Dano), Mērija Elizabete Vinsteda (Mary Elizabeth Winstead)

Henks (Pols Dano) ir cietis kuģa katastrofā un attapies viens uz neapdzīvotas salas. Izmisumā jau gandrīz nolēmis padarīt sev galu, viņš piepeši atrod vēl vienu krastā izskaloto… kurš gan jau ir miris. Taču kompānija ir un paliek kompānija, un ar Menija (Daniels Redklifs) palīdzību Henkam ir iespēja ne tikai saglabāt veselo saprātu, bet arī nonākt mājās…

Filma savu pirmizrādi piedzīvoja Sandēnsas kinofestivālā, kur tā kļuva par absolūtu sensāciju – šī vārda visdažādākajās nozīmēs. Kamēr vieni kritiķi slavēja filmu par uzdrīkstēšanos, oriģinalitāti un savdabīgo skatījumu uz dzīvi, citi nemaz neizturēja līdz filmas beigām. Beigu beigās sajūsmas saucieni gan krietni pārspēja skeptiķus, un Vons un Šeinerts tika atalgoti par savām pūlēm ar Sandēnsas festivāla balvu par labāko režiju. Viens ir pilnīgi skaidrs – filma no sava ekscentriskuma nekaunas, bet tos skatītājus, kuri ir izslāpuši pēc kā atšķirīgāka par parastajiem Holivudas grāvējiem, gaida ļoti patīkams un savdabīgs pārsteigums.

Viena no 2016. gada spilgtākajām, neparastākajām un arī labākajām filmām, kur aiz kičīgas ārienes un drosmīgas idejas slēpjas karsta, mīloša un strauji pukstoša sirds.

 

Filma „Sēņotāji”
Latvija, 2013. gads, 77 min

Režisors: Ivars Tontegode

Lomās: Andrejs Možeiko, Kristians Kareļins, Mareks Balmanis, Sandra Zvīgule, Dace Everss, Anete Saulīte, Bruno Henry

Pēteris ir pavisam parasts – viņš dzīvo ar valdonīgu māti un strādā birojā, kur kolēģi viņu mazliet apsmej. Bet tas ir nieks, salīdzinot ar to, kas sākas, kad seksuāli agresīvā priekšniece nolemj Pēteri ņemt līdzi uz Āfriku. Tajā pašā laikā arī glītā kolēģīte no blakus kabineta sāk viņu aplidot. Noguris no sieviešu uzmanības, Pēteris ar biedriem dodas uz poligonu lasīt psihodēliskās sēnītes. Sākas ceļojums, kas pilnībā izmainīs Pētera dzīvi.

Galvenā varoņa ādā spēs iejusties ikviens vīrietis, kuram jebkad dzīvē bijušas problēmas izvēlēties pareizo ceļu. Filmas galvenais varonis Pēteris iemieso 21. gadsimta vīrieti viņa nekonkrētībā, tomēr tā nav tikai „veču filma”, jo pamatā veltīta sievietēm.

Filmā eksistenciālās pārdomas risinātas caur komiski ironisku prizmu. Filma liks pasmieties pašiem par sevi un, iespējams, arī mainīt savu pasaules redzējumu un attiecību modeli. Tontegode uzskata, ka „Sēņotāji” ir neraksturīgi novatorisks un drosmīgs darbs Latvijas kino kontekstā.

 

Organizē: Biedrība „Rīgas Spīķeri” sadarbībā ar kinoprojektu „Spektrs”

Atbalsta: Rīgas dome