Baltā Nakts: Performance POST 100

Šis pasākums ir beidzies!

ddt baltā naktsIr 2016. gads, un laiks joprojām turpina ritēt uz priekšu. Neatkarīgi no tā, kāda ir šodiena, mēs ticam, ka pienāks rītdiena. Taču izteiktāk kā iepriekš aktuāls ir jautājums – kāda šī rītdiena izskatīsies? Vai pēc simts gadiem pasaulē dominēs kristieši, musulmaņi, ateisti vai scientologi? Varbūt cilvēku skaits sāks sarukt, un dominējošā dzīvā būtne uz planētas būs tīģeri, kuru skaits pirmo reizi simts gados sācis pieaugt? Bet varbūt globālās sasilšanas izraisīto ledāju kušanas rezultātā pasaule vienkārši applūdīs? Kā par šo rītdienas pasauli un uz tās dzīvojošajiem reflektēs māksla?


Utopiju un antiutopiju scenāriju ir daudz. Katram no mums savs. Četras mākslinieku komandas dos ieskatu unikālā pasaules attīstības vīzijā un, izmantojot dažādus medijus – no audiovizuālām performancēm līdz tiešai skatītāju iesaistīšanai; no atsvešinātām izrādēm neierobežotai auditorijai līdz intīmam, „aci pret aci” kontaktam ar skatītāju – spēlēsies ar mākslas formām, caur kurām uzrunājam skatītāju šodien un potenciāli to uzrunātu rīt.

Programma:

20.00–1.00 „Zootopija”, autori Mārtiņš Zariņš un Paulis Svilans. 10 minūtes gara video un skaņas instalācija, kas visu vakaru skatāma Dirty Deal Teatro..

20.00–00.00 „Inkubators”, autores Sandra Lapiņa un Jeļena Oļševska, izpilda Valērijs Komisarenko. 15 minūtes gara dejas performance, kas vienu reizi apaļā stundā noritēs DDT Melnajā zālē.

20.00–00.30 „Īsais kurss latviešu valodas vēsturē”, autore Laura Čaupale, izpilda Anete Saulīte, Toms Liepājnieks. 20 minūtes gara valodas spēle, kurā iespējams piedalīties visa vakara garumā DDT Baltajā zālē.

20.00–1.00 „Stipendija”, autori un izpildītāji Ance Strazda, Āris Matesovičs, Klāvs Mellis, Reinis Boters. Visa vakara gaitā DDT virtuvē vērojama instalācija ar performances elementiem.

Ieeja bez maksas.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.