Brīvdabas kino vakars Spīķeros: filma Homo Novus

Šis pasākums ir beidzies!

Šogad Spīķeru brīvdabas kino vakaru sezonu atklāsim 6.jūnijā ar skatītāko Latvijas filmu 2018.gadā –HOMO NOVUS! Pasākuma sākums plkst.22.00. Ieeja brīva.

Lielisks kino uz lielā ekrāna, vasaras vakars un zvaigžņotās Rīgas debesis Spīķeru kvartālā veidos lielisku atmosfēru, kurā vērot pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidoto filmu, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē.
1938. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: “Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu.”

Latvija, 2018
Romantiska komēdija
Filmas garums: 2 st. 2 min.
Režisore: Anna Viduleja
Scenārija autors: Anna Viduleja
Operators: Jānis Eglītis
Mākslinieks: Kirils Šuvalovs
Montāžas režisors: Andris Grants
Producents: Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs
Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala