DDT desmitgades svinības

Šis pasākums ir beidzies!

Šovasar Dirty Deal Teatro aprit pilni 10. Nozīmīgo notikumu atzīmēsim ar trīs dienu svinībām – no 9. – 11. augustam, aicinot Jūs uz desmitgades īsizrādēm, ekspertu lekcijām, diskusijām, koncertu, Garlaicības muzeju un citiem lieliskiem notikumiem.


9. augustā plkst. 18.00 Hedas mājā, Andrejsalā, norisināsies Lekciju un 1 pret 1 īsizrāžu vakars “Pārcilvēki un pārnākotne”, sniedzot praktisku un teorētisku ieskatu pārcilvēcisko spēju un iespēju pasaulē. Pārnākotnes jautājumos iedziļināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Guntis Pakalns, LU Psiholoģijas nodaļas vadītājs Ivars Austers, LU Medicīnas fakultātes docente Signe Mežinska un Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.

Paralēli lekcijām skatītāji tiks aicināti iesaistīties īsformāta 1 pret 1 izrādēs kopā ar Jāni Balodi, Aivu Birbeli, Andreju Polozkovu, Danu Indāni, Ievu Gaurilčikaiti un Matīsu Gricmani. Pasākuma noslēgumā – kosmiski kustīga mūzika.

10. augustā plkst. 17.00, 19.00 un 21.00 aicinām uz svinību īpašo notikumu – DDT desmitgades īsizrādēm. Reflektējot par pēdējo desmit gadu laikā piedzīvoto, notikušo un radīto, vairākas radošās komandas apkopojušas pieredzi un mēģinājušas iezīmēt nākotnes perspektīvas mikro un makro pasaulēm, kurās mītam, domājam un darām. Īsizrāžu autori un izpildītāji Dimitrijs Petrenko, Kristaps Ķeselis, Santa Didžus, Ivo Briedis, Rūdolfs Baltiņš, Dace Sloka, Sintija Jēkabsone, Marija Rozīte-Vītola, Jurijs Djakonovs u.c.

No plkst. 17.00 Spīķeru kvartālā blakus bērnu spēļu laukumam savas durvis apmeklētājiem vērs Garlaicības muzejs padzīvojušiem jauniešiem. Par garlaicības muzeja eksponātiem kalpos unikāli objekti, kas daudzdzīvokļu māju pagalmos garlaicības un jaunības iespaidā mainījuši savu sākotnējo jēgu un nozīmi. Muzeja kuratori: Paula Pļavniece, Uģis Bērziņš, Ance Muižniece un Uldis Sniķers. Darba laiks: 10. augustā no 17.00 – 21.00, 11. augustā no 17.00 – 20.00, 12. augustā no 13.00 – 17.00. Garlaicības muzejs ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

Svinību trešajā dienā, 11. augustā, plkst. 18.00 DDT aicina uz “Vakara brokastīm” – diskusiju par to, kas ir svarīgs šodien un var nebūt svarīgs rīt. Kopā ar jums modīsies un dienas otrās brokastis gatavos un ēdīs četri režisori – Kārlis Krūmiņš, Dmitrijs Petrenko, Andrejs Polozkovs un Valters Sīlis.

Svinības noslēgsies ar DDT 10Øgades jubilejas koncertu Spīķeru kvartāla galvenajā laukumā “Vectēva netīrie гaды.” Koncerta veidotāji – Mārcis Lācis, Ģirts Šolis un Andris Kalnozols. Sākums plkst. 20.00.

Ieeja svinību pasākumos ar bezmaksas ielūgumiem, kuri pieejami jebkurā no “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietām, Garlaicības muzeja un noslēguma koncerta apmeklējums – bez maksas.

Vairāk par svētku programmu DDT mājas lapas sadaļā “DDT 10” – http://dirtydealteatro.lv/ddt-10/

Svinību pasākumi tapuši ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas valsts simtgades pogrammas un ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.