DEMOLA pavasara sezonas noslēguma prezentācijas

Šis pasākums ir beidzies!

Pēc divdesmit gadiem tu vairāk nožēlosi to, ko neizdarīji, nevis to, ko izdarīji.

prezentacijas

Pasākuma vieta: Spīķeri, Restorāns “Dārzs”

Datums un laiks: 30.jūnijs, 16:00 – 21:00

Atklāšanas uzruna: Somijas vēstnieks Latvijā Pirkko Hämäläinen k-gs

Dienas kārtība

15:30 – 16:00 Viesu ierašanās
16:00 – 16:30 Atklāšānas uzrunas
16:30 – 17:30 Studentu prezentācijas – 1.daļa
17:30 – 18:00 Kafijas pauze
18:00 – 19:30 Studentu prezentācijas – 2.daļa
19:30 – 20:00 Partneru un augstskolu uzrunas
20:00 Uzvarētāju apbalvošana

Pasākuma darba valoda: angļu
RSVP līdz 26.06.2014
demola@demola.lv vai 26428028

 

Mūsu partneri izaicināja studentu komandas, dodot tām risināt savus problēmjautājumus:

DEMOLA Latvia ir daļa no DEMOLA Network, kas ir Somijā, Tamperē radīta sadarbības platforma, lai veicinātu studentu, augstskolu un nozaru sadarbību inovāciju radīšanā. Šobrīd ir jau ieviests 7 valstīs, t.sk. Latvijā, kur šo programmu to vada Latvijas Informācijas Tehnoloģiju klasteris.

Savus problēmjautājumus risināšanai DEMOLĀ ir uzticējuši tādi uzņēmumi kā Nokia, Intel, ABB, Nokian, Helsinku pilsētas dome, SAAB, Sony, Canon, Ruukki un daudzi citi gan tehnoloģiju, gan finanšu, būvniecības un ražošanas uzņēmumi. 80% no projektu iesniedzējiem ir atzinuši, ka iegūtie rezultāti ir vērtīgi un izmantojami viņu biznesā.

DEMOLA strādā kā platforma, kur satiekas uzņēmēji, kuri iesniedz savus problēmjautājumus, un studenti, kuri vēlas strādāt un meklēt radošus risinājumus reāliem nozaru izaicinājumiem. DEMOLA nodrošina darba plānu, metodiku, mentoru atbalstu, izglītojošus seminārus – lai 3 mēnešu laikā studentu grupa nonāktu līdz rezultātam.

Strādājot ar DEMOLA projektiem, studenti iegūst unikālu praktisku pieredzi, iemaņas un biznesa kontaktus, kā arī iespēju pēc projekta beigām komercializēt izstrādātās idejas, savukārt, uzņēmēju ieguvums ir iespēja iegūt jaunus, radošus risinājumus kā svaigu skatījumu no malas uz savu problēmjautājumu, kā arī izpētes un attīstības darba veicināšanu bez finanšu riska un iespēju satikt jaunus talantus.

DEMOLA platforma ir ieviesusi unikālu intelektuālā īpašuma tiesību principu – jebkas, ko ir radījusi studentu komandu, arī paliek komandas īpašumā bez pienākuma nodot mantiskās tiesības problēmas iesniedzējam. Uzņēmumam ir tikai iespēja pirmajiem nopirkt ideju izmantošanas tiesības. Šis princips izveidots, lai veicinātu inovāciju attīstību un dzīvotspēju tautsaimniecībā kopumā.

Pavasara semestrī, kas noslēgsies 30.jūnijā, studentu komandas strādāja ar 7 projektiem, ko DEMOLAi piedāvāja gan pazīstami nozares uzņēmumi, gan valsts organizācija. Projekta noslēgumā komandas ir sagatavojušas 5 minūšu uzrunas, lai pastāstītu par sava darba rezultātiem.