Eiropas Ziemassvētki. Perpetuum Ritmico Ziemassvētki

Šis pasākums ir beidzies!

Ugunīgais un enerģiskais sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico Adventa laika rāmajam laikplūdumam izveidojis pavisam svaigu jaundarbu programmu, kurā šodienīgais sabalsosies ar gadsimtiem senu un tradīcijām bagātu mūziku.

Jauno skaņražu vidū būs talantīgā latviešu komponiste Madara Pētersone, kura šogad gatavojas absolvēt Mūzikas akadēmiju, Amerikā dzimušais Džekins Puosons, kuru latviskā mentalitāte apbūrusi tik ļoti, ka, pēc viesošanās apmaiņas studiju programmā, viņš nolēmis studijas turpināt Rīgā, kā arī allaž pārsteigumu un humora pilnais komponists un klarnetists Jēkabs Nīmanis.

Sitaminstrumentu ugunīgajam spēkam maigumu piedos čella, klarnetes un kokles tembrālās krāsas, kas kopā ar marimbu un timpāniem iezaigosies tādos labi zināmos baroka laika šedevros, kā “Ziema” no Antonio Vivaldi Gadalaiku cikla, Johana Pahelbela līksmi pulsējošajā Kanonā, koncertu atklājot ar leģendārā amerikāņu minimālista Deivida Lenga teiksmaino opusu “Tā sauktie dabas likumi” un noslēdzot ar Eliota Kola maigo Postlūdiju.

Mūziķi:

Guntars Freibergs, sitaminstrumenti
Elvijs Endelis, sitaminstrumenti
Mikus Bāliņš, sitaminstrumenti
Guntis Kuzma, klarnete
Dace Zālīte, čells
Līga Griķe, kokle

Programma:

Madaras Pētersones, Jēkaba Nīmaņa un Džeikina Pusona jaundarbi, Antonio Vivaldi, Johana Pahelbela, Deivida Langa skaņdarbi