Feliksa Mostoviča gleznu izstāde

Šis pasākums ir beidzies!

Projektā “450 gadus kopā. Ebreju kultūra Latvijas vidē – māksla, mūzika, izglītība” Nr.EEZLV04/GSKA/2013/02 ietvaros, atvērta izstāde „Atmiņas no pagātnes”, kas piedāvā apskatu par Feliksa Mostoviča mākslu. Felikss Mostovičs, dzimis 1947. gadā Kazahstānā, ir slavens poļu mākslinieks, kura darbi ir prezentēti Polijas Neatkarības muzejā, Gdaņskas muzejā un citur.

Feliksa Mostovica gleznu izstade Spikeri Geto muzejs

 

Viņam bija izstādes Polijā, Vācijā, Krievijā un Kazahstānā. Viņa darbi atrodas daudzās privātās kolekcijās. 2002. gadā viņš tika pagodināts ar „Polonia Mater Nostra Est” balvu par īpašiem nopelniem Polijas mākslā un kultūrā. Felikss Mostovičs savos darbos ir saglabājis unikālus dokumentus par smago staļinisma periodu, kā arī neparasto Centrālās Āzijas ainavu. Viņa gleznas ataino ne tikai dažādu etnisko minoritāšu (kuras bija spiestas dzīvot Kazahstānā) dzīves stāstus, bet arī daudzus simbolus, kas mijas ar stepju-smilšu dabas ainavām. Sociālās aktivitātes un ainavas ir visizplatītākās Mostoviča darbu tēmas. Viņa gleznas atspoguļo neviendabīgo Kazahstānas klimatu, sociālās attiecības, vēstures un politisko režīmu simbolus. Mostoviča māksla ir unikāla liecība par staļinisma periodu.

Feliksa Mostoviča darbu prezentācija un diskusija: „Nacionālais un pārnacionālais kopējās Eiropas telpas tēlotājmākslā” piesaistīs izstādei un tēmām, ko tā skar jauno profesionāļu un studentu uzmanību, aktualizēs asus jautājumus par sociālo un mūžīgo mākslā, piešķirs pasākumam akadēmisku statusu, sniegs ieguldījumu starpkultūru dialoga veicināšanā, paplašinās jauno Latvijas mākslinieku redzesloku.

Izstāde  atklāta Rīgas geto muzeja telpās 2015.g. 19. novembrī – 13. decembrī.