Grupa SUS DUNGO; grupa SMOOTH KATS Spīķeru brīvdabas koncertā

Šis pasākums ir beidzies!

26.jūlijā Spīķeru kvartālā ar brīvdabas koncertu uzstāsies latviešu indipopa meiteņu grupa „Sus Dungo” un viesmākslinieces no Krievijas –„Smooth Kats”, kuras muzicēs izpildot skaņdarbus džeza, fanka un populārās mūzikas noskaņās.

Pasākums norisināsies Spīķeru kvartāla laukumā, Maskavas ielā 8. Pasākuma sākums plkst.19.00. Ieeja bez maksas.

Brīvdabas koncertus Spīķeros atbalsta Rīgas dome.

 

„Sus Dungo” ir 6 jaunas dāmas ar plašu instrumentu klāstu, ieskaitot akordeonu un flautu, atstāj neizdzēšamu iespaidu un sajūtīgu skatuves tēlu – svaiga elpa mūzikā, jaunības, patiesas brīvības un improvizācijas pildīta. Nemainīgi siltā atmosfēra mijas ar patiesu uzstāšanos un oriģinālu mūziku. 2012.gada 7.jūnijā „Sus Dungo” izdeva savu pirmo studijas ierakstu, minialbumu “Rasā pēdas”, kas saņēmis vairākus atzinīgus vērtējumus no Latvijas mūzikas kritiķiem un sirsnīgu atbalstu no klausītājiem. 2015.gada 7.aprīlī Sus Dungo izdeva savu otro albumu „Down The River”.

Meitenes satikušās nejauši, bet ar vēlmi dalīties savām mūzikas sajūtām. Tas nozīmē sešas dažādas sajūtas savītas vienā skaistā kopumā.

Nosaukums “Sus Dungo” radies dabiskā ceļā. “Sus” ir  grupas dalībnieces Diānas pirmās ģitāras vārds un nu viņas pašas mīļvārdiņš. Un “Dungo” ir viens no skaistajiem veidiem, kā izpaust mūziku – dungojot. “Es vienmēr esmu bijusi aizkustināta par šādu skaņas izpaušanas veidu, kas iziet cauri visam ķermenim. Šādas skaņas iespējams dzirdēt zem ūdens, un dungošana ir viena no zīmēm, kas liecina, ka cilvēks ir laimīgs un spēj justies brīvi,” saka Diāna, grupas dalībniece.
 

“Smooth Kats” ir meiteņu acid-jazz / pop / funk grupa no Sanktpēterburgas, Krievijas.  Grupā muzicē un vienā veselumā mūzikas instrumentus un vokālu apvieno sešas aizrautīgas un mūziku mīlošas dāmas:

Diana Oganezova – vokāls
Kate Alpatova – bass, fona vokāls
Sofiya Lysenko – saksofons, fona vokāls
Kate Vasilieva – ģitāra, fona vokāls
Alexandra Nadtochiy – taustiņi
Maria Brewster – bungas

Meitenes spēlējušas uz dažām skatuvēm vairākos festivālos Krievijā (Petrojazz Summer, Petrojazz Autumn, St. Petersburg Harley Days, Cover Party, Lady in Jazz), kā arī sniegušas  jau vairāk nekā 70 koncertus Sanktpēterburgā un citur. 2015.gada martā „Smooth Kats” kļuva par laureātēm starptautiskajā mūzikas konkursā Czech Jazz Contest , savukārt  šobrīd grupa strādā pie sava pirmā ierakstu albuma.