Izrāde sākumskolēniem BALTĀ GRĀMATA

Šis pasākums ir beidzies!

Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli.

Lai gan ceļojums notiek Jančuka pasaulē, tur pieredzētais bieži vien sasaucas ar notikumiem un sajūtām šodien. Kopīgais ceļojums atklāj pasauli aizvien vairāk un vairāk, top skaidri tās likumi un kārtībā, taču ik reiz, kad šķiet, kas viss tapis skaidrs, notiek kāds brīnums un pasaule paliek kā noslēpums.

Baltā grāmata” ir kopīga vakarēšana, palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, visu vakarēšanas dalībnieku iztēli, divus aktierus un dažus teatrālus brīnumus. Soli pa solim no ikdienišķām lietām rodas izrāde. Soli pa solim izrādes skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek vākts siens un jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Reizē izrāde arī ir iedvesmas avots vakarēšanas dalībniekiem piedzīvoto atkārtot mājās, tajā iesaistot savus mājiniekus, viņu iztēli un jebkuru citu iztēli rosinošu tekstu.

“Ingas Tropas “Baltā grāmata” ir tik pilna ar niansēm, dažādām noskaņām, pārdomātām detaļām, ka slinkāks režisors droši vien būtu pusi atstājis nākamajam iestudējumam. Kontekstā ar lauku darba tikumu šī izrāde ir izveidota līdz kaulam, un ir redzams, ka, strādājot pie uzveduma, nav pieļauti kompromisi – pārdomātas detaļas un scenogrāfiski pārsteigumi ir katrā ainā, aktieru enerģija neatlaižas ne mirkli, un divas stundas garā izrādē bez starpbrīža tas izskatās iespaidīgi. Liekas, tāds arī ir bijis mērķis, izvēlētos stāstus padarīt ritmiskus, sulīgus, spilgtus – nevar noliegt, tas ir izdevies, stāsti izrādē ir intriģējoši, ievelkoši.”
Rūta Briede raksta satori.lv
Režisore: Inga Tropa
Scenogrāfe: Inga Alsiņa
Gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers
Spēlē: Lauma Balode, Jānis Znotiņš

Izrāde 1. līdz 5. klašu skolēniem un viņu vecākiem pēc J.Jaunsudrabiņa darba motīviem
Izrādē tiek izmantots siens un stroboskops!

Biļetes

“Biļešu Paradīze” kasēs un http://bit.ly/BG-BP
Izrādi iespējams spēlēt pa dienu klašu kolektīviem.
Vairāk informācijas, rakstot uz anna.sile@glowy.eu vai zvanot 29394494.