Izstāde “Datu sanesas”

Šis pasākums ir beidzies!

Izstāde “Datu sanesas” demonstrē darbus, ko radījuši mūsu laika ietekmīgākie datu dizaineri, kā arī mākslinieki, kas datus izmanto kā mākslas mediju. Kā mēs varam izmantot datu mediju, lai atspoguļotu mūsu komplicētās sabiedrības un nokļūtu viņpus tik vienkāršotām kategorijām kā “vispopulārākais” un “visvairāk patīk”? Kā mēs varam organizēt “datu sanesas”, kas strukturē mūsu dzīves, lai atklātu to jēgu un skaistumu? Kā izmantot “lielos datus”, lai mēs varam ieraudzīt pagātni un tagadni neparastāku un svaigāku?

datu saneses

 

Ļevs Manovičs, Alise Tīfentāle, Mehrdads Jazdani un Džejs Čovs. “Neparastais un ikdienišķais: 144 stundas Kijevā”, 2014 (fragments)

 

Ja glezniecība bija klasiskā laikmeta māksla, un fotogrāfija bija modernā laikmeta māksla, tad datu vizualizācija ir mūsu tīklotā digitālā laikmeta māksla. Tā vietā, lai skatītos uz ārējo pasauli un attēlotu to dažādos interesantos veidos, kā to ir darījuši modernistu laika mākslinieki (vai kā to labi veic arī Instagram filtri), datu dizaineri un mākslinieki uztver un reflektē mūsu sabiedrības jaunās datu realitātes.

Izstādes kuratori: Ļevs MANOVIČS (US), Rasa ŠMITE un Raitis ŠMITS (LV).

Izstādes producents: RIXC.

Izstādes dalībnieki: SPIN Unit (EU), Moritz STEFANER (DE), Frederic BRODBECK (DE), Kim ALBRECHT (DE), Boris MÜLLER (DE), Marian DÖRK (DE), Benjamin GROSSER (US), Maximilian SCHICH (DE/US), Mauro MARTINO (IT/US), Periscopic (US), Pitch Interactive (US), Smart Citizen Team (ES), Lev MANOVICH / Software Studies Initiative (US), Daniel GODDEMEYER (DE/US), Dominikus BAUR (DE), Mehrdad YAZDANI (US), Alise TIFENTALE (LV/US), Jay CHOW (US), Semiconductor (UK), Rasa SMITE, Raitis SMITS / RIXC (LV), Martins RATNIKS (LV), Kristaps EPNERS (LV).

kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Maskavas iela 12/1, Spīķeri

Izstādes atklāšana – 9. oktobrī pl. 19.00.