Jānis Ķirsis. Solokoncerts “Jūtu Ekvatoru”

Šis pasākums ir beidzies!

12.maijā plkst. 20.00 Spīķeru koncertzālē notiks komponista Jāņa Ķirša jaunākā veikuma – pirmā soloalbuma „The Equator” („Ekvators”) – prezentācijas koncerts. Vakara gaitā viņam uz skatuves pievienosies arī īpašie viesi.

Interesants ir fakts, ka jaunā CD ieraksta process norisinājās gada sākumā Stokholmā, leģendārās grupas „ABBA” līdera Bennija Andersona ierakstu studijā uz viņa personīgajām klavierēm. Savukārt par albuma nosaukumu komponists teic: „Tam ir simboliska nozīme. Albumā dzirdamie skaņdarbi ir skaniski bagāti, veidoti kā muzikālas gleznu ainavas; tā ir ļoti intīma saruna ar sevi, jūtu izteikšana mierpilnā, pazemīgā formā”, saka komponists, akcentējot, ka šie skaņdarbi ir „viens no 7 miljardiem cilvēka visdziļāko sajūtu pārdzīvojumu atspoguļojumiem”, stāsta Jānis, piebilstot – cilvēka emociju atspoguļošanai viņš ne velti izvēlējies klavieres, parādot šā instrumenta plašās iespējas: ne tikai klavieru taustiņus, bet arī radoši izmantojis instrumentu kā skaņas laboratoriju jaunu, sev neizzinātu atklājumu veicināšanai. „Vēlos uzrunāt klausītāju emocionāli, nojaucot stingrās robežas starp akadēmiskās mūzikas tradīcijām un estrādes & vieglo mūziku, apzināti turoties pa vidu, to metaforiski definējot: “Būt pa vidu – uz „ekvatora līnijas”,” saka komponists.

Albumam ticis īpaši izstrādāts CD vizuālais noformējums, ko veidos māksliniece Alise Mediņa. „Mani uzrunāja gleznotājas darbu rokraksts. Līdzās viņas pazīstamajām pilsētas ainavām impresionisma manierē viena no mākslinieces gleznu tēmām pēdējo gadu laikā ir cilvēks indivīds un viņa vientulība sabiedrībā. Albuma „The Equator” vizuālā veidola izstrāde būs radošs process starp diviem māksliniekiem – komponistu un gleznotāju. Šāda sadarbība ļauj tuvināt mūzikas un attēla valodu, veidojot kopīgu vēstījumu. Šis albums ir mana sastapšanās pašam ar sevi – atklātākā pastaiga mūzikā,” saka mūziķis.

Jau desmit gadus Jānis Ķirsis aktīvi darbojas gan akadēmiskajā, gan estrādes mūzikā, izmantojot visdažādāko muzikālo valodu, lai attīstītos un augtu skanējumā. Albuma iznākšana ir jauns atspēriena punkts izaugsmei, iezīmējot komponista 30 gadu jubileju.