Jauno dramaturgu lasījumi “10 minūtes slavas”

Šis pasākums ir beidzies!

Šī gada 15. novembrī notiks pirmais sezonas jaunu lugu ideju konkursa sarīkojums „10 minūtes slavas”.

10min

Konkurss notiek jau ceturto gadu, un tā loma laikmetīgas dramaturģijas tapšanā kļūst arvien būtiskāka – iepriekšējo gadu konkursa dalībnieku un finālistu vārdi nu jau zināmi plašākai publikai, viņu teksti ieinteresējuši teātrus. „10 minūtēs slavas” piedalījušies gan jau daudzkārt teātros strādājušie Jānis Balodis, Rasa Bugavičute un Aiva Birbele, gan vēl savu ceļu sākošie – Justīne Kļava, Raibīs, Una Nākuma u.c.

„10 minūšu slavas” pirmās divas sezonas notika tikai Rīgā, pagājušajā gadā visos Latvijas reģionos – Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē un Latgalē. Jaunajā sezonā nolemts šos abus modeļus apvienot, rīkojot tikai divas atlases kārtas, kuras būs sasniedzamas ikvienam lugu idejas autoram visā Latvijā – publiskie sarīkojumi notiks Rīgā divās sestdienās pa dienu. Katram no šiem konkursiem tiks uzaicināti seši ideju autori, no kuriem uz finālu dosies divi. Jāatgādina, ka pretendenti tiek atlasīti, iesūtot savus lugu ideju aprakstus saskaņā ar Nolikumu, kas publicēts www.darbnicas.lv mājas lapā (skat. zemāk!), bet finālistus nosaka sanākušie klausītāji ar vienkāršu balsojumu. Tāpat tiek noteikts arī „10 minūšu slavas” uzvarētājs – konkursa fināls notiks 2015. gada jūnijā „Dirty Deal Teatro” telpās. Klausītāju pulkā katrā konkursa pasākumā tiks piesaistīti arī teātra profesionāļi, kas ekspertu statusā komentēs jauno ideju iestudēšanas iespējas.

Sezonas pirmais pasākums 15.novembrī plkst. 12.00 notiks „Dirty Deal Teatro”. Pieteikumi uz adresi 11@darbnicas.lv iesūtāmi līdz 5.novembrim.

Katra pasākuma uzvarētājs saņems arī naudas balvu.

„10 minūtes slavas” Latvijā sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un „Dirty Deal Teatro” rīko biedrība „Darbnīcas”, to atbalsta Latvijas republikas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.