“Jelgavas Jaunais teātris” izrāde PUSAUGUŠIE brīvdabas teātra izrāžu cikla ietvaros “Nāc ārā!”

Šis pasākums ir beidzies!

Izmesti no komforta zonas

Izrāde “Pusaugušie”, kas savu pirmizrādi piedzīvojusi šī gada 5.martā un guvusi Jelgavas skatītāju atzinību, 6.jūlijā plkst. 19:00 viesosies Rīgā, “Spīķeru” radošajā kvartālā. “Pusaugušie” ir stāsts par deviņpadsmit vidusskolēniem, kuru dzīves sagriežas kājām gaisā, kad ekskursijas pusceļā viņi tiek atstāti Polijas vidienē. Autobuss, ar ko tie plānoja nokļūt savā pēdējā kopīgajā ekskursijā, kuras galamērķis ir Amsterdama, nezināmu iemeslu dēļ aizbrauc bez 12.b klases skolēniem un atstāj tos vienus. Naivi ticēdami, ka viņus no rīta kāds izglābs, jaunieši sašķeļas un izklīst kur nu kurais, un vienas nakts laikā satiekas ar saviem sapņiem un bailēm. “Pusaugušie” ir intīma kamerizrāde par vispārcilvēciskajām vājībām sarežģījumu situācijās.

Atbildība pašam par sevi

Izrādes tēma – ko nozīmē pieaugt? Kas padara cilvēku pieaugušu – vai tā ir astoņpadsmit gadu sasniegšana un vidējās izglītības iegūšana, vai kas cits? “Jelgavas Jaunā teātra” jauniešu trupas aktieru izveidotais oriģināldarbs balstās uz personiskajām dzīves pieredzēm, kas atveido dažādu jaunu cilvēku stāstus par pieaugšanu. “Ja man kāds jautātu, vai es jūtos pieaudzis, es teiktu nē. Man ir astoņpadsmit gadi, es tūlīt pabeigšu vidusskolu, bet, ja es tagad, roku uz sirds liekot, teiktu, ka es nebaidos no pieaugušā dzīves, tad es melotu. Tie nav kaut kādi briesmoņi, kas mani biedē, bet gan nezināmais, kas mani sagaida ārpus manas komforta zonas, jo neviens cits par mani neparūpēsies, kā vien es pats,” savās izjūtās par izrādes tēmu dalās aktieri.

 

Pa pusei nepieauguši

Izrāde “Pusaugušie” jeb “1/2augušie”, kā to apzīmējuši paši mākslinieki, atklāj skaudru patiesību, ka vienīgais, kas šķir pusaudzi no pieaugušā, ir atbildības uzņemšanās par sevi. Izrādē astoņpadsmit skolēni nonāk sakāpinātās konfliktsituācijās, kas spiež tiem rīkoties. Tas, cik atbildīgs būs bijis viņu lēmums, tiek atstāts skatītāju vērtējumam. “Savdabīgu iniciāciju jeb pāreju no pusaudža  uz pieaugušo piedzīvo ikviens lugas varonis. Tieši šis process veido izrādes dialektisko kodolu – bērnības un pieaugušā dzīves robežšķirtnes pārkāpšanu,” stāsta izrādes režisors Rihards Svjatskis. “Pretrunas starp tām dzīves iespējām un zināšanām, kuras jauns cilvēks iemācās skolā un ģimenē, un tām prasībām un iespējām, kuras uzstāda pieaugušā dzīves realitāte, veido dziļu plaisu, kura nereti jāpārvar caur sāpīgu dzīves pieredzi.”

 

Ieeja bez maksas.

 

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.

Pasākumu rīko Spīķeru radošais kvartāls.

Izrādi atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.