Koncerts – Programmā Chick Corea

Šis pasākums ir beidzies!

Par mūziķiem:

Jānis BOMBIZO-FEDOTOVS ir viens no ievērojamākajiem akadēmiskās mūzikas talantiem Latvijā. Pēc Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolvēšanas viņš turpina studijas Strasbūras Mūzikas un Deju Konservatorijā pie profesora Emanuela Sežurnē. Jānis Bombizo-Fedotovs ir Lielās mūzikas balvas 2014 laureāts kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, 10. Itālijas sitaminstrumentālistu konkursa Fermo (Itālija) 1. vietas ieguvējs vibrofona specialitātē (2012), kā arī konkursa “Ineses Galentas talanti” 1. vietas ieguvējs Mūzikas vidusskolas audzēkņu grupā. Kā solists viņš uzstājies kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri, un citiem kolektīviem.

Pianists Rihards PLEŠANOVS sniedz solokoncertus Šveicē, Itālijā, Francijā, Nīderlandē, Krievijā u. c. Kā solists uzstājas ar Kremerata Baltica, Sinfonietta Rīga, Liepājas SO un LNSO, sadarbojas arī ar Latvijas Radio kori. Klavierkvarteta Quadra un ansambļa Arcandela mūziķis. Rihards pirmatskaņojis Jēkaba Jančevska, Anitras Tumševicas, Lindas Leimanes un citu latviešu komponistu jaundarbus. Regulāri veic ierakstus teātra izrādēm un kinofilmām. 2017. gadā kļuvis par Jāzepa Vītola starptautiskā pianistu konkursa finālistu. Ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Swedbank Gada balvas laureāts. Guvis godalgas konkursos Čehijā, Itālijā, Francijā un Rumānijā.

Mūziķa gaitas Rihards Plešanovs sācis Gulbenes mūzikas skolā pie Egitas Vanagas, turpināja Cēsu mūzikas skolā pie Ilzes Mazkalnes un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Anitas Pāžes. 2017. gadā Rihards ieguva maģistra grādu JVLMA Sergeja Osokina klasē. Viņš studējis arī Hannoveres Teātra un mūzikas augstskolā pie Eināra Stīna Nokleberga un Maskavas Valsts konservatorijā pie Mihaela Voskresenska. Joprojām papildina prasmes meistarklasēs pie Dmitrija Baškirova, Dinas Joffes, Dana Tai Šona un citiem izciliem pianistiem.

Programma

Čika KOREAS (Chick Corea, 1941) mūzika

Dalībnieki

Jānis Bombizo-Fedotovs, vibrofons
Rihards Plešanovs, klavieres