Koncerts VASSVIK

Šis pasākums ir beidzies!

Torgeir Vassvik ir sāmu mākslinieks no Sápmi zemes Ziemeļu reģiona Gamvikas Norvēģijā. Vasvika šamaniskais vokāls un perkusiju rituālu spēks un pamatīgums ir iespaidojies no skarbās polārās vides un ziemeļu klimata. Kombinējot tradicionālo sāmu joiku ar rezonējošu rīkles dziedājumu, mākslinieks pielāgojis šīs mistiskās muzikālas tehnikas 21.gadsimtam.
Sāmu dziedāšanas veids – joika – ir lēns, izstiepts dziedāšanas veids, kurš tiek radīts rīkles dzīlēs. Joika ir sava veida skanisks portrets, kas attēlo kādu personību, ainavu vai dzīvnieku. Apcerīgās, suģestējošās, mistiskās un dziļi emocijas iespaidojošās joikas, iespējams, ir Eiropas senākā dzīvā muzikālā tradīcija, bet Vasvika sniegumā to var uztvert arī kā visjaunākos, džeza ietekmētus vokālus eksperimentus. Viņa radītās skaņu ainavas brīnumaini attēlo viņa dzimtenes skarbo un ārkārtējo skaistumu, un šķiet nākam no kādas pirmatnējas, neskartas vides.

fRoots Magazin – “Magnētisks un indiviuāls, dzīvs priekšnesums, viens no fascinējošākajiem un intensīvākajiem sāmu mūsdienu joikotājiem. Patiess oriģināls.”
Koncerta ievadā jaunā talantīgo dziedātāju grupa TAUTUMEITAS ar elektronisko skaņu mākslinieku AON.

Torgeir Vassvik
Dziedātāju grupa “Tautumeitas”
AON-

BIĻETES