Konkursa 36 STUNDAS fināls Dirty Deal teatro

Šis pasākums ir beidzies!

30. janvārī plkst. 19.00 “Dirty Deal Teatro” notiks ceturtā praktiskās teātra tekstu izstrādes darbnīcu–lugu konkursa “36 stundas” fināls – divu visjaunāko latviešu lugu lasījumu iestudējumi.

Šogad žūrijas komisija – dramaturgi Lauris Gundars, Rasa Bugavičute, Matīss Gricmanis un Anna Zvaigzne – vērtēja konkursam iesūtītos 19 ļoti dažādo žanru, tēmu, stilistiku, dažādām auditorijām gan vecuma, gan interešu ziņā domātos dramaturģiskos darbus. Gala lasījumiem tika izvēlēti divi darbi: Margaritas Strodes “CASH” – luga par pasauli, kurā pēkšņi var norēķināties tikai bezskaidrā naudā, un Maksima Duboveca “Konservi” – luga par puisi, vārdā Spartaks, viņa nedienām ar māti, krievu bandītiem un Sīrijas bēgļiem.
Lasījumu iestudēšanas posms jeb 36 mēģinājumu stundu atskaite sāksies 25. janvārī. Darbnīcu komandas vadīs un ar dramaturgiem cieši sadarbosies topošie režisori Māra Ribkinska un Toms Treinis. Lasījumos piedalīsies aktieri Kārlis Derums, Kristaps Ķeselis, Kaspars Zāle, Niklāvs Kurpnieks, Madara Bore un Jana Ļisova, divas teātra dramaturģes: Justīne Kļava un Sandija Kalniņa, kā arī LMA topošā scenogrāfe Līva Puļķe.

Biedrības “Darbnīcas” un “DirtyDealTeatro” sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un teātra procesu aktuālo vietni kroders.lv rīkotais konkurss notiek jau ceturto reizi.

“36 stundu” konkursa nolikums paredz, ka autori iesūta jau gatavus dramaturģiskus tekstus, kurus vērtē dramaturgu komisija, lai varētu sākties būtiskākā konkursa daļa – 36 stundu teātra darbnīcas posms, kurā profesionālā līmenī tiek iestudēti divu lugu lasījumi, kas šīs darba nedēļas beigās tiek nodoti skatītāju vērtējumam. Iepriekšējo darbnīcu pieredze liecina, ka 36 stundās top gandrīz vai gatavas izrādes.

Šogad dramaturģijas konkurss “36 stundas” sadarbojas ar Latvijas Universitātes topošajiem teātra teorētiķiem, kuri rakstiski analizēs iesūtītās lugas, kā arī ar Latvijas Mākslas akadēmijas topošajiem scenogrāfiem, kuri radīs scenogrāfiju fināla lasījumu iestudējumiem.

Konkursam iesūtītās lugas būs iespēja lasīt teātra portālā kroders.lv.

Iepriekšējos konkursos “36 stundas” izstrādāti un izspēlēti publikai Justīnes Kļavas, Aivas Birbeles, Neretieša un Ērika Vilsona, Nila Saksa un Austra Pirktiņa teksti. To režiju bija uzņēmušies režisori Mārtiņš Eihe, Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Valters Sīlis, Marta Elīna Martinsone un Daiga Kažociņa.

Ieeja lasījumos būs bez maksas, iepriekš Biļešu Paradīzes kasēs izņemot bezmaksas ielūgumus. Projektu atbalsta Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.