MĀRUPĪTE

Šis pasākums ir beidzies!

Kad tu pēdējo reizi esi izgājis tādā kārtīgā pastaigā pa Rīgu? Tādā pastaigā, uz kuru jāvelk gumijas zābaki un somā līdzi jāpaņem lietusmētelis? Šajā pārgājienā mēs no Māras dīķa dosimies gar Mārupīti. Pa ceļam noteikti satiksim pīlēnus un ciemosimies kādā piepilsētas mājā uz tēju un cepumiem, kā arī ļoti iespējams, ka mūs sagaida vēl citi piedzīvojumi.

Valters Sīlis: “Mārupītes piesārņojums tiek uzskatīta par otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā. Taču gadu pēc tā liekas, ka viss šis šausmīgais notikums ir aizgājis tālā pagātnē. Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina savus pīlēnus un pavasarī Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldās Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem tikai laimējās ievilkt centrālo ūndensapgādi ar atlaidēm. Bet varbūt katastrofa ir vienkārši ļoti veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu. Taču iespējams nāksies atrast kaut ko pavisam citu.”

“Par Mārupītes centrālo objektu kļūst latvietis – viņa daba un dabas daba, kur pirmais ir pārāk godkārīgs un pārāk ātri aizmirst, ka ir nesaraujami saistīts ar otru. Latvietim ir problēmas ar ilgtermiņu, gribas brīvdienas savai atbildībai tāpat kā kredītu atmaksai. Vēl ir bezspēcības sajūta vides aizvien pieaugošā piesārņojuma globālā rakstura priekšā.”
Vita Grīnvalte raksta Kroders.lv

Zane Radzobe raksta KulturasDiena.lv

Jānis Brizga raksta IR.lv

Guntars Pupa raksta Kroders.lv

režisors: Valters Sīlis
dramaturgs: Jānis Balodis
scenogrāfs: Uģis Bērziņš
komponists: Edgars Raginskis
izrādē piedalās: Inga Tropa, Edgars Raginskis, Valters Sīlis, Jānis Balodis

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetāhttp://bit.ly/MarupiteBP
Katrā izrādē-pārgājienā var doties 20 skatītāji

Tikšanās vieta Dirty Deal Teatro (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2)!

Izrādes ilgums 3,5h, skatītāji atpakaļ Rīgas centrā ir ~4:15-4:30 stundas no izrādes sākuma laika

NB! Uz izrādi-pārgājienu ļoti vēlams ierasties ērtās drēbēs, kas piemērotas pārgājienam, kā arī pievērst uzmanību laikapstākļiem attiecīgajā dienā. Daži ceļa posmi ved pa aizaugušām vietām.