Muzeju nakts pasākumi Spīķeru kvartālā

Šis pasākums ir beidzies!

Maijas Kurševas veidota telpiska instalācija, Kriša Salmaņa atgādinājumi, performances, laikmetīgās mākslas izstāde “Express to Impress” ir tikai daļa no Spīķeru radošā kvartāla aktivitātēm starptautiskās akcijas „Muzeju nakts 2014” ietvaros, kas šogad norisināsies 17.maija vakarā.

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus un aicinot apmeklēt muzejus bez maksas.

Muzeju naktī kim? Laikmetīgās mākslas centrs svinēs savu piecgadi ar pasākumu “kim? Piecgade ar Absolut.”, svētku vakarā arī būs apskatāma izstāde “NF piedāvā: no A uz BĒ uz CĒ līdz D” un kim? augošas kolekcijas skate “kim? SALONS”. kim? Piecgades svinībās ar Absolut. interesenti varēs vērot Maijas Kurševas veidotu telpisku instalāciju, Kriša Salmaņa instrukcijas, performances un dj uzstāšanos. „Ap kim? zibeņaini lauztu tepiķu līnijas līkumo starp Maijas Kurševas zīmētajām finiera figūrām, kastu krāvumiem un Kriša Salmaņa instrukcijām. Vakara gaitā ļausimies Linarda Kullessa maģiskajai performancei, Semjona Haņina un Selfish dzejas skaņai, %20 noslēpumam, Mārtiņa Ratnika skaņu teroram, Kodek spēkam un pOZ emis+Muk ritmiskajam troksnim. Atsauc atmiņā redzētus vai iztēlotus mākslas darbus un ļauj mākslinieka rokas pārvilktai līnijai tos noglabāt atmiņā! Transform today” informē kim? pārstāvji.

Vakara programma:

19.00 Linarda Kullesa maģiskā performance

20.00 Semjons Haņins un Selfish

21.00 % 20

22.00 Mārtiņš Ratniks

23.00 Kodek

24.00 pOZ emis+Muk

????????????

Attēls – Maija Kurševa

“EXPRESS TO IMPRESS”  ir ASV vēstniecības Rīgā Jaunatnes Konsultatīvās Padomes organizēta  laikmetīgās mākslas izstāde, kurā apskatāmos darbus veidojuši dažādi jaunie mākslinieki. Izstādes unikalitāte slēpjas tajā, ka iespējams tikai Muzeju nakts ietvaros visi šie darbi, būs aplūkojami vienuviet.„Izstādes unikalitāte slēpjas tajā, ka iespējams tikai Muzeju nakts ietvaros visi šie darbi, būs aplūkojami vienuviet. Apmeklētājiem būs iespēja skatīties arī video un intervijas, sēžot uz automašīnu riepām. Tas tāpēc, ka mūsdienu cilvēki vienmēr ir ceļā,” stāsta izstādes kuratore Ulla Ozollapa.

Express to impress

Restorānā „Dārzs” būs apskatāma dziedātājas Yanas Kay gleznu personālizstāde. Izstādē apskatāmas vairāk nekā divdesmit gleznas, kuras apkopotas ar  nosaukumu «Anima viva», kas tulkojumā no itāļu valodas nozīmē – dzīvā dvēsele. Yana Kay glezno abstrakcijas, emocijas, neliekuļojot, izvairoties no apkārtceļiem. Par muzikālo noformējumu šajā vakarā rūpēsies DJ Markus Riva jau no plkst. 19:00.

darzs muzeju nakts

 

Mākslas kafejnīcā Cafe DALI varēs aplūkot latviešu mākslinieku – Ievas Markevičas-Carukas, Ritas Prančas, Andreja Bovtoviča un abstrakcionists Nikolaja Krivošeina – darbus.

izstade

 – Šī izstāde ir mūsu art-kafejnīcas gods un lepnums,- atzīst CAFÉ DALI īpašniece Jeļena Ušakova,- Šie mākslinieki ļoti atšķirās viens no otra – gan pēc sava stila, gan pēc idejām un krāsām. Šī dažādība arī raksturo mūsu kafejnīcas galveno domu.

 

Sākums no plkst. 19:00, ieeja pasākumos bez maksas.