Baltā Nakts. SADZĪVES KOSMOSS

Šis pasākums ir beidzies!

Performances veidotājas režisore Paula Pļavniece un scenogrāfe Marija Rozīte ar asociatīvu etīžu palīdzību radīs pašas savu mikrovisumu. Izmantojot šķietami ikdienišķus priekšmetus kā putekļu sūcēju, ledusskapi un zeķes, jaunās teātra mākslinieces mēģinās vizualizēt kosmiska mēroga cēloņsakarības.

Spīķeru kvartālā objektu kosmoss ddt

Reizi stundā Spīķeru kvartāla apmeklētāji varēs vērot 15 minūšu garas objektu teātra izrādes, kurās tiks atveidotas cilvēku un augstākās varas (dievs, Dievs, liktenis, visums utt.) attiecības un mijiedarbība. Šos mērogā pārnestos pasaules darbības principus iedzīvinās priekšmeti, kuri ir daļa no mūsu sadzīves. Skatītājiem būs iespēja ieraudzīt mazus ikdienas notikumus, kas patiesībā sevī slēpj senas tautas gudrības un veido lielas un vislielākās mūsu dzīves un visas planētas norises. Kāpēc mēs netīšām satiekam tieši tos cilvēkus, ar kuriem kopā veidojam savas dzīves? Kāda nokavētam trolejbusam ir saistība ar to, ar ko nodarbosimies pēc desmit gadiem? Katrs sīks atgadījums mūs kaut kur ved un ir daļa no lielā pasaules plāna, un šī plāna mikromodeli būs iespējams redzēt performancē.

„Sadzīves kosmoss” arī atgādinās to, cik daudz prieka var sniegt katram mājās atrodami priekšmeti, liekot lietā mazliet iztēles un fantāzijas, tā vietā, lai atkal ķertos pēc televizora pults un 3D brillēm.

Pauzes starp priekšnesumiem tiks noformētas skatītājam interesantā un saistošā veidā. To laikā apmeklētājiem piedāvāsim pašiem atklāt priekšmetu maģijas pasauli – pašu rokām iedarbināt objektus. Jebkuram būs iespēja paraut striķīti vai nospiest podziņu, kas negaidītā veidā atdzīvinās ikdienišķu priekšmetu.

Ieeja bez maksas!

Radošā komanda:

Autores un izpildītājas: Paula Pļavniece un Marija Rozīte
Muzikālā noformējuma autors: Toms Auniņš
Gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros

Norises laiki: plkst. 19:00-01:00, reizi apaļā stundā 15 minūšu ilga performance (sākums 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00, 24:00, 01:00)