Pārmaiņu pārbaude

Šis pasākums ir beidzies!
Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6986

P?rmai?u p?rbaude

PĀRMAIŅU PĀRBAUDE

Vai pieci cilvēki var izglābt pasauli?

2013. gada augustā piecu cilvēku radošā komanda atstāja Rīgā naudu un bankas kartes, lai uz desmit dienām dotos uz Dzelzavas pagastu simulēt finanšu apokalipsi jeb situāciju, kad naudai zudusi tās vērtībā. Vietējiem iedzīvotājiem apmaiņā pret pārtiku tika nolemts piedāvāt izrādes radošās komandas radīto mākslu. Visi, izņemot komandas operatoru, gatavojās badoties.

Izrāde “Pārmaiņu pārbaude” ir stāsts gan par piedzīvoto desmit dienās Dzelzavā, gan arī skats uz pasauli piecu pasaules glābēju acīm. Apkārt esošajā pasaulē pasaules glābēji redz daudz jautājumu un maz atbilžu. Dzelzavā viņi piedzīvo negaidītu un lielu cilvēcību. Tā iedvesmo un dod spēku pasaules glābšanas misijā, bet ko darīt tad, ja cīņā reizēm jādodas pašam pret sevi?

Jāņa Baloža bloga ieraksts ir.lv tikko pēc atgriešanās no ekspedīcijas: http://www.ir.lv/blogi/kultura/parmainu-parbaude

 

Autori un izpildītāji
Anta Aizupe – aktrise
Jānis Balodis – dramaturgs
Sintija Jēkabsone – scenogrāfe
Dainis Juraga – video operators un režisors
Kārlis Krūmiņš – režisors

Par radošo komandu –
Idejas autors dramaturgs Jānis Balodis strādā Dirty Deal Teatro un jau veidojis vairākas sociāli un politiski aktīvas izrādes (līdz šim kopā ar režisoru Valteru Sīli) – “Visi mani prezidenti” (2011), “Mārupīte” (2012) un “Nacionālais attīstības plāns” (2012). Režisors Kārlis Krūmiņš strādā gan kā režisors, gan kā aktieris dažādos Latvijas teātros. Ievērojamākā izrāde, kas apceļojusi vairākus ārzemju teātra festivālus ir Kristiana Smedsa “Svētceļnieks” (Ģertrūdes ielas teātrī). Anta Aizupe ir neatkarīga aktrise, kuras spilgtākās lomas – Ieva Ingas Gailes izrādē “Āda” (režisors Andrejs Jarovojs, Ģertrūdes ielas teātris) un Kristīne Augusta Strindberga “Jūlijas jaunkundzē” (režisors Vladislavs Nastavševs, Valmieras teātris). Jaunā scenogrāfe Sintija Jēkabsone veidojusi scenogrāfiju izrādēm “Valdis” (E. Smiļģa Teātra muzejā), “Es neatgriezīšos” (M. Čehova Rīgas krievu teātrī) un “Viņa” (Ģertrūdes ielas teātrī), kā arī piedalījusies vairākās nozīmīgās scenogrāfu izstādēs. Dainis Juraga ir operators un montāžas režisors, veidojis video Ingas Ābeles lugas iestudējumam “Jasmīns. Pārdaugava” (režisors Valters Sīlis, Latvijas Nacionālais teātris).