Rīgas geto muzejā izstāde “Ebreji Norvēģijā un Latvijā. Negaidītas krustceles”

Šis pasākums ir beidzies!

rigas geto holokausta muzejs izstadeOktobrī, Rīgas geto un Latvijas holokausta muzejā tika atklāta izstāde “Ebreji Norvēģijā un Latvijā. Negaidītas krustceles”. Izstāde aplūko aizraujošu vēstures nodaļu par ebrejiem Eiropā, stāstot par ebreju imigrantiem, kas ieradās Norvēģijā no 1851.gada līdz Otrajam pasaules karam. Izstādē izmantoti teksti un fotogrāfijas no personīgiem albumiem un arhīviem.

Izstāde tika atklāta Oslo Ebreju muzejā 2001.gadā un pēc tam tika izrādīta kā ceļojošā izstāde 90 Norvēģijas valsts bibliotēkās no 2001.gada līdz 2004.gadam. 2003.gada janvārī lielākā izstādes versija angļu valodā tika atklāta Skandināvijas namā Ņujorkā, vēlāk tā ceļoja pa ASV un Kanādu, nokļūstot deviņos ebreju un norvēģu-amerikāņu muzejos un kultūras centros. Līdzīgu izstādes versiju 2009.gadā izrādīja arī Beithatfutsotā Telavivā.

Rīgas izstāde atspoguļo vairāk nekā desmit tematus. Šeit var iepazīties ar vairākiem ebreju imigrācijas viļņiem, izlasīt stāstu par “gadsimta ģimeni”, iepazīties ar sadzīvi un reliģisko dzīvi, ebreju kopienu dzīvi dažādās Norvēģijas vietās. Bez ievērības nav atstāts arī jautājums par ebreju iznīcināšanu Otrā pasaules kara laikā.

Izstāde būs aplūkojama līdz 15.decembrim.