Rīgas svētki Spīķeros 2015

Šis pasākums ir beidzies!

Šogad Rīgas Svētku ietvaros apmeklētāji Spīķeros 15.augustā varēs baudīt īpašus sezonālus ēdienus no vietējiem produktiem “Rīgas svētku restorānā”, tāpat jau otro gadu pēc kārtas Spīķeru laukumā norisināsies „Riga Funk Fest” festivāls, kas zem viena jumta vienos vairākas funk mūzikas apvienības.

16.augustā mazos Rīgas svētku apmeklētājus priecēs un Daugavas folkfestivālu ieskanidinās koncertuzvedums bērniem „Kā zvēri Daugavu raka”. Pēc bērnu iestudējuma skatuves programmu krāšņos plaša folkmūzikas grupu dažādība. Tāpat visas dienas garumā festivāla norises ietvaros svētku dalībniekiem un apmeklētājiem būs iespēja aplūkot senās Rīgas kuģus, kas atradīsies izvietoti iepretī festivāla norises vietai Daugavā, Daugavas promenādes piestātnē.

Ieeja visos pasākumos bez maksas!

rigas svetki

RĪGAS SVĒTKU RESTORĀNS
15. augusts 12:00 – 18:30

rigas svetku restoransSpīķeru laukumā jau otro gadu tiks atvērts „Rīgas svētku restorāns”, kurā vienlaicīgi darbosies 15 Rīgas labākie restorāni, lai ikvienam apmeklētājam piedāvātu iepazīt un nogaršot īpašus sezonālus ēdienus no vietējiem produktiem.

Svētku viesi varēs piedzīvot unikālu atvērta tipa restorāna atmosfēru, kurā ar gatavošanas prasmēm pārsteigs populāri latviešu šefpavāri, labu noskaņojumu palīdzēs radīt mūziķu priekšnesumi, prieku un jautrību radīs dažādi konkursi un atrakcijas.

Pērn restorāns izraisīja ļoti lielu apmeklētāju interesi, guva daudz atzinīgu vārdu no dalībniekiem, kā arī ieguva godalgu kā labākais mazais publiskais pasākums Latvijas Pasākumu producentu asociācijas rīkotajā konkursā.

Šogad svētkos piedalīsies restorāni: „3 Þrir”, „Avalon”, „B-Bārs”, „Burkāns”, „Kaļķu vārti”, „KID*”, „Le Dome”, „MUUSU”, „Ostas skati”, „Piens Gatavo”, „Streetburgers”, „Tinto”, „Vairāk saules”, „Valtera restorāns” un „Vincents”.

„RIGA FUNK FEST 2015″
15. augusts 20:00 – 02:00

RigaFunkFest_2014_PienenuVins-04Jau otro gadu pēc kārtas Spīķeru laukumā norisināsies „Riga Funk Fest” festivāls, kas zem viena jumta vienos vairākas funk mūzikas apvienības. Klausītājiem būs iespēja izbaudīt koncertu, kas veltīts funk – enerģētiski piepildītam mūzikas stilam, kas vieno soul, jazz un RnB. Katra no grupām – festivāla dalībniecēm – šim mūzikas stilam atradusi savu, īpašu pieeju, parādot žanra daudzšķautņainumu, savienojot to ar vairākiem citiem stiliem un eksperimentējot ar skanējumu. Šogad festivālā uzstāsies piecas pašmāju grupas – spilgtas šī žanra pārstāves, kā arī viesi no Lietuvas – grupa Gin’Gas.

Šogad festivāla programmā gaidāmi vairāki īpaši pārsteigumi. Tā, piemēram, Funkology project rādīs ekskursu funk vēsturē, veidojot tribute jeb veltījumus šī žanra grandiem, savukārt grupa „Pieneņu Vīns” uzstāsies paplašinātā sastāvā, lai rādītu klausītājiem visu funk pūšaminstrumentu sekcijas spēku. Trīs spilgti pašmāju mūziķi – Deniss Paškevičs, Rūdolfs Macats un Rihards Fedotovs speciāli festivālam apvienosies jaunā projektā Riga Flow Beings. Wise Music Society

DAUGAVAS FOLKFESTIVĀLS UN SENĀS RĪGAS KUĢI
16. augusts 12:00 – 22:00

Eriks_ZepsFestivāls Daugavas krastā Spīķeros pulcēs gan zināmas, gan mazāk pazīstamas grupas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, bet to ieskandinās SIA „Latvijas koncerti” veidotais koncertuzvedums bērniem „Kā zvēri Daugavu raka”. Tajā mazie apmeklētāji varēs iejusties latviešu tautas pasakā, kurā stāstīts par to, kā pēc Dieviņa vēlējuma zvēri, putni un zivis raka Daugavu. Pasaku mūzikā izstāstīs Ilga Reizniece (balss, vijole), Laima Jansone (kokle), Krišjānis Bremšs, (sitaminstrumenti), Andris Grunte (kontrabass), vokālās studijas „Knīpas un knauķi” mazie dziedātāji, kā arī Latvijas Universitātes deju ansambļa „Dancītis” mazie dejotāji.

Daugavas folkfestivālu turpinās postfolkloras grupas:
13.20 „Kokle” tiek uzskatīta par vienu no vecākajiem folkloras ansambļiem Latvijā. Tā dibināta 1980. gadā kā bērnu folkloras kopa, bet gadu gaitā kļuvusi par jauniešu grupu un vienu no aktīvāk muzicējošajām folkloras grupām šobrīd Latvijā. Austras biedrība

14.00 Grupa „Vecpilsētas dziedātāji” atskaņo oriģinālkompozīcijas, brīvi rotaļājoties ar latviešu folkloru, smeļoties tajā idejas arī dziesmu vārdiem.

14.40 „Teikas Muzikanti” dzied, dejo, spēlē, izklaidē un priecē. Tās sastāvā spēlē Jānis Feldmanis (akordeons), Katrīna Feldmane (vijole), Kārlis Briņģis (blokflautas, stabule, dūdas), Līna Sakārne (kokle, ukulele) Agate Rapa (mandolīna, bungas, vijole), Laila Rozena (bungas, kokle).

15.20 Postfolkloras grupa „Dārdi” ir astoņu radošu jauniešu apvienība, dibināta 2011. gada vasarā, jauniešiem kopīgi muzicējot Vecrīgas ielās. „Dārdi” dzīvo līdzi laikam, savā repertuārā iekļaujot ne vien tradicionālo tautas mūziku, bet arī pašu veidotas tautas dziesmu aranžijas, tādejādi instrumentālajā izpildījumā nozīmīga loma ir ne vien kokles un dūdu skaņām, bet arī ģitārām, mandolīnai, čellam, kontrabasam, kā arī austrumnieciskiem sitamajiem instrumentiem.

16.00 Folkloras grupa „Laiksne” dibināta 1993. gadā, sanākot kopā jauniešiem no vairākām Rīgas augstskolām. „Laiksne” spēlē aranžētu tautas mūziku, melodijas un tekstus atrodot dažādu fokloras vācēju materiālos un pēc tam veidojot dziesmu apdares.

16.40 Folkloras grupa „Žemyna” (Lietuva)

17.20 Postfolkloras grupa „Malva & Kirsipu” (Igaunija)

18.00 Postfolkloras grupa „Rikši” radusies 2011. gadā, pieciem Rēzeknes jauniešu folkloras kopas „Vīteri” dalībniekiem dodoties studiju gaitās uz Rīgu. Par galveno uzdevumu „Rikši” uzskata latgaliešu tradicionālās mūzikas popularizēšanu Latvijā, it īpaši, jauniešu vidū.

18.40 Muzikāla apvienība „KurpEja” iedvesmojusies no senās indiāņu parunas, ka, lai spriestu par otru cilvēku, vismaz jūdze ir jānostaigā viņa kurpēs. Muzikālās apvienības „KurpEja” mūziķi Ilze Grunte, Kristaps Krievs un Zane Šmite, brīvi improvizējot, iekāpj dažādās muzikālās kurpēs, ļaujoties radošam izpētes un piedzīvojuma priekam.

19.10 Grupa „Zari” spēlē meditatīvu postfolku, kuru papildina ar daudzbalsīgu dziedāšanu. Grupas skanīgo bāzi veido sintezatori, akordeons, akustiskā ģitāra, pūšamie instrumenti un perkusijas.

20.00 Muzikālā apvienība „Brāļi un māsas”. Mūziķu apvienībā mūziku izpilda un aranžē Artis Orubs, Ilze Grunte, Andris Grunte, Edgars Kārklis un Kristīne Kārkle. Gadu gaitā mūziķi ir tikušies dažādos projektos, kur liela loma bijusi tautas un pasaules mūzikai mūsdienīgā interpretācijā.

20.50 Visiem zināmās postfolkloras grupas „Iļģi” izpildījumā skanēs latviešu tautas dziesmas grupas mūziķu apdarēs un tradicionālā danču mūzika, deju soļus visiem klātesošajiem ierādīs „Rīgas Danču kluba” dejotāji.

Programmu vadīs atraktīvais latgaliešu muzikants Ēriks Zeps.

12.00 – 18.00 SENĀS RĪGAS KUĢI

kugis_2Festivāla norises ietvaros svētku dalībniekiem un apmeklētājiem būs iespēja aplūkot senās Rīgas kuģus, kas atradīsies izvietoti iepretī festivāla norises vietai Daugavā, Daugavas promenādes piestātnē. Interesenti varēs iepazīties ar senajiem kuģiem „Pardus” un „Üxküll”, kādus savos braucienos pa Daugavu un Baltijas jūru laika posmā no 8. līdz 12. gadsimtam izmantoja Baltijas reģiona seno cilšu iedzīvotāji, kā arī uzzināt vairāk par seno kuģotāju dzīvi informatīvajos stendos un improvizētajā seno kuģotāju apmetnē.

Tiem, kuri būs piedalījušies Rīgas svētku organizatoru rīkotājā konkursā par senajiem kuģiem un atbildējuši pareizi uz jautājumiem, tiks dota iespēja doties izbraucienā ar seno vikingu kuģi „Nameisis”.

Rīgas svētku programma pieejama šeit: http://www.rigassvetki.lv/2015/festival/events/lv/