Rudens kamermūzikas festivāls. Čells un Latvieši

Šis pasākums ir beidzies!

Vairākus gadus muzicējis pie orķestra Kremerata Baltica čellu pirmās pults, Ēriks Kiršfelds jau kādu laiku noenkurojies Liepājas krastos un ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars.

rudens kamermuzikas festivals Spikeru kvartala

Viņš allaž aktīvi piedalījies arī dažādos instrumentālos ansambļos. Šajā kamermūzikas programmā ar savu instrumentu Ēriks gremdēsies latviešu komponistu emocionāli un stilistiski daudzšķautņainajos skaņu rakstos. Nozīmīgu pienesumu soločella repertuāram latviešu mūzikā pēdējā divdesmitgadē devuši vairāki komponisti: elektroniski pārveidojot, basģitārai čella silto tembru tuvinājuši Linda Leimane un Ēriks Ešenvalds, mirdzošus, mažorīgus flažoletus savā jaunākajā veikumā čellam un klavierēm atradusi Maija Einfelde, savukārt Rolanda Kronlaka vīziju čellam pirmo reizi dzirdēsim tikai koncertā. Līdzās visjaunākajām partitūrām programmā būs arī Pētera Vaska un Tālivalža Ķeniņa sacerējumi čellam, kas jau dēvējami par klasiku.

Koncertu papildinās mūzikas iedvesmots un režisores Zanes Kreicbergas risināts vizuālais stāsts, savukārt pie klavierēm muzicēs Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā par izcilu darbu ansamblī – pianiste Herta Hansena.

Mūziķi:

Ēriks Kiršfelds, čells
Herta Hansena, klavieres
Zane Kreicberga, režija

Programma:

Maija Einfelde, Ēriks Ešenvalds, Rolands Kronlaks, Tālivaldis Ķeniņš, Linda Leimane, Pēteris Plakidis, Pēteris Vasks

Biļetes