SAXOPHONIA. Five Sax (Austrija)

Šis pasākums ir beidzies!

Johans Sebastiāna Bahs un Georgs Frīdrihs Hendelis, brazīļu ritmi un cittautu melodijas džeza aranžijās, Astora Pjacollas ugunīgie tango un Čika Koreas balādes vienlīdz harmoniski sadzīvo Austrijas sirdī dzimušā saksofonu kvinteta Five Sax žonglieru cienīgiem trikiem piepildītajā programmā Sax Voyage.

Šis ir viens no trakulīgākajiem un aizrautīgākajiem saksofonu ansambļiem šodien. Tajā apvienojušies izcili sava instrumenta spēles meistari, kas vairākkārt guvuši atzinības un balvas starptautiskos konkursos visā pasaulē.

Katrs no pieciem kvinteta dalībniekiem nāk no citas zemes – beļģis Pīters saksofona spēlei pievērsies nejauši, polis Mihals šo instrumentu iemainījis pret vijoli, ko sākotnēji apguvis mūzikas skolā, amerikāņa Džoela spalvai lielākoties pieder ansambļa asprātīgi veidotās aranžijas, čīlieša Alvaro skatuves šarmu papildina iemaņas pantomīmā un salsas dejā, savukārt itālis Damiano muzicēšanas prieku apvieno ar maratona distancēm un neizsakāmi gardas pastas gatavošanu.

Ielu teātra performances Vīnē var uzskatīt par šī ansambļa pirmajiem muzikālajiem aizsākumiem, un teātra žanra elementus, izsvērti sabalansējot ar spontanitāti un tehniski nevainojamu sniegumu, grupas dalībnieki meistarīgi izspēlē arī skatuves programmās.

Mūziķi:

Ansamblis Five Sax (Austrija):
Čārls N
Mihails Knots
Džoels Daierts
Alvaro Kollao
Damjano Grandeso

Programma:

Sax Voyage