SAXOPHONIA. Vīns un mūzika. Austrija

Šis pasākums ir beidzies!

Festivāls Saxophonia aicina doties garšas un mūzikas ceļojumā uz Austriju. Laba mūzika un labs vīns – šo baudu salikumu, kā arī profesionāļu stāstījumu par šīm abām kaislībām klausītāji jau tradicionāli ir aicināti piedzīvot Spīķeru koncertzālē. Valentīndienas vakara noskaņās ar mūziku no pasaulslavenām kino lentēm, tostarp “Gredzenu pavēlnieks” un “Kapteinis Āķis”, “Ledus sirds” un “Harijs Poters un filozofu akmens”, kā arī ar melodijām no Austrijā uzņemtām filmām klausītājus uzrunās Five Sax – viens no trakulīgākajiem un aizrautīgākajiem saksofonu ansambļiem, kurā apvienojušies izcili sava instrumenta spēles meistari, kas ne reizi vien saņēmuši balvas starptautiskos konkursos visā pasaulē.

Katrs kvinteta dalībnieks nāk no citas zemes – Beļģijas, Polijas, ASV, Itālijas, Čīles, taču par savu mītnes vietu šie mūziķi izvēlējušies Vīni, kuras ielas piedzīvojušas ansambļa pirmās uzstāšanās – teātra performances un muzicēšanu gan vasaras svelmē, gan ziemas aukstumā. Ansambļa kopējo skanējumu veido gan katra mūziķa spilgtā personība, tostarp daudzveidīgais nacionālais kolorīts un skatuves šarms, kā arī plašās muzikālās intereses – no klasiskās mūzikas līdz Latīņamerikas deju ritmiem un no dažādu tautu mūzikas līdz džezam…

FIVE SAX (Austrija)

Izmeklēta mūzika un vīnu degustācija. “Latvijas Koncerti” direktors Guntars Ķirsis, demokrātiskā vīna bāra Garage līdzīpašnieks Jānis Jenzis un profesionāls vīnzinis – sarunās par vīnu un mūziku.