Spektrs kino vakari Spīķeros: filma Vilnis (Bolgen)

Šis pasākums ir beidzies!

PĀRCELTS! Lai arī vakarā lietu nesola, tomēr brāzmainais vējš neļauj veikt brīvdabas kino ekrāna uzbūvi, līdz ar to kino seansam savlaicīgi nepagūsim sagatavoties un diemžēl šī vakara kino seansu pārceļam un turpinam gaidīt siltos vasaras vakarus, kuros komfortabli ar draugiem varam baudīt kino!

Kino seanss tiek pārcelts uz nākamo piektdienu, 21.jūliju!

Spīķeru kvartāls sadarbībā ar kino projektu Spektrs izziņo jauno brīvdabas kino vakaru sezonu un otro no sešiem brīvdabas kino vakariem Spīķeros. Šogad kino vakaru tēma „Pasaules kino kaleidoskops”. Un arī šogad ieeja visos kino vakaros bez maksas! Tāpat arī šogad turpinām lielisko tradīciju un katru kino vakaru uzsāksim ar kādu no Latvijas režisoru īsfilmām.


21.jūlijā filma “Vilnis” (Bolgen), Norvēģija.

https://youtu.be/1Y8LjO7agcM

Režisors: Roar Uthaug
Galv. lomās: Kristoffer Joner, Thomas Bo Larsen, Fridtjov Såheim, Ane Dahl Torp

Geirangeras ciemats Norvēģijas piekrastē ir apdraudēts, kad milzīgs klints masīvs iegāžas fjordā, saceļot 80 metrus augstu cunami vilni, kurš dodas taisnā ceļā pretīm ciematam. Tā iedzīvotājiem ir tikai 10 minūtes, lai kalnos paglābtos no tuvojošās katastrofas, bet ne visiem būs lemts paglābties laikā. Kristiana sieva, dēls un meita ir iesprūduši viesnīcas pagrabā, un Kristianam ir vien pāris mirkļi, lai pieņemtu pareizos lēmumus…

Vērienīga katastrofu filma, tā ir balstīta uz patiesiem notikumiem, kad 1934. gadā līdzīgā incidentā tika pilnībā iznīcināts Tafjordas ciemats, kad brūkošu akmeņu izraisīts milzu cunami vilnis burtiski noslaucīja to no zemes virsas. Visi filmas aktieri paši izpildīja visus savus trikus, kas piešķir filmai īpašu realitātes sajūtu. Rezultāts ir likumsakarīgs – populārākā un skatītākā filma Norvēģijā 2015. gadā ar vairāk kā 800 000 pārdoto biļešu!

 

Kino vakars norisināsies 13.jūlijā. Ieeja no plkst.21.30. Kino seansa sākums plkst.22.00. Ieeja bez maksas.

Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Pasākumu atbalsta Rīgas dome.