„Spektrs” kinovakari Spīķeros: vēsturisks britu trilleris “‘71: Pēdējais kareivis”

Šis pasākums ir beidzies!

Jūlijā un augustā aicināsim Tevi uz neaizmirstamiem piedzīvojumiem, kuros solās būt gan asas izjūtas un dramatiski momenti, gan nezūdošās vērtības – draudzība un mīlestība, un tas viss kopā ar lieliskiem aktieriem uz lielā ekrāna. Bonusā noteikti jāmin Rīgas zvaigžņotās debesis un lieliskā Spīķeru kvartāla atmosfēra!

kareivis

6.augustā aicinām Tevi uz vienu no aizgājušā gada labākajām filmām, spilgtu režisora Jana Demānža (Yann Demange) debiju “71: Pēdējais kareivis” (‘71), kura stāsta par dramatiskiem notikumiem Belfāstā, Īrijā.

Filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas 1971. gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies protestantos un katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilns.

Galvenajā lomā filmā redzams jaunais un daudzsološais britu aktieris Džeks O’Konels (“Starred Up”, “300: Rise of an Empire”), kuram loma tieši šajā filmā pavēra ceļu uz lielo Holivudu – viņu pamanīja pati Andželīna Džolija, un jau janvārī viņš būs redzams galvenajā lomā aktrises otrajā režijas darbā, vēsturiskajā drāmā “Nesalauztais” (“Unbroken”).

Filma uzņemta Lielbritānijā, piedaloties galvenokārt britu un īru aktieriem, un nominēta “European Film Awards” kategorijā “Eiropas kino gada atklājums”, kā arī Britu Kinoakadēmijas balvai “BAFTA” nominācijās “Labākā filma”, “Spilgtākā debija” (Jans Demānžs) un “Uzlecošā zvaigzne” (Džeks O’Konels).

Norises vieta: Maskavas iela 12k-2.

IEEJA BEZ MAKSAS!

Filma angļu valodā bez subtitriem.

Noslēdzošais kino vakars Spīķeros – 20.augustā!