Uz baltas lapas Baltajā Naktī

Šis pasākums ir beidzies!

”Uz baltas lapas Baltajā Naktī” ir trīs izrāžu cikls, ko uz Spīķeru brīvdabas skatuves lieliem un maziem apmeklētājiem mūsdienu urbānās kultūras foruma “Baltā Nakts” ietvaros uzburs “Zīmējumu teātris”.

Zimejumu Teatris ir profesionāls kamerteātris, kuram raksturīga unikāla teātra forma, kas apvieno zīmēšanu uz skatuves, mūziku, deju un aktierspēli.

Baltā Nakts ietvaros, apmeklētājiem būs iespēja noskatīties izrādes “Jatakas”, “Trīs labas lietas” un “Muzikālā darbnīca”.

Programma:

Plkst. 19.00 “Jatakas” – izrāde visai ģimenei

Plkst. 21.00 “Trīs labas lietas” – izrāde visai ģimenei

Plkst. 23.00 “Muzikālā darbnīca” – izrāde visu vecumu pieaugušajiem

Norises vieta: Spīķeru kvartāla lielais laukums, Maskavas iela 8, Rīga.
Ieeja bez maksas!

______________________
Izrāde “Jatakas”

Izrādē piedalās:
Artūrs Putniņš – aktieris
Ance Muižniece – aktrise
Svetlana Jaņina – indiešu deja

Režisors: Varis klausītājs
Dramaturģe: Sandija Santa
Horeogrāfe: Agnese Bordjukova
Indiešu dejas: Larisa Podskočaja
Māksliniece: Lote Vilma Vītiņa

Alise Zaķīte ir zinātkāra skolniece, kura kopā ar savu tēti Gundaru dodas uz zooloģisko dārzu, lai jautri pavadītu laiku un kopā nosvinētu Tēva dienu. Brauciens ar tramvaju izvēršas varenā piedzīvojumā.

Pieturā ‘’Bērnu pasaule’’ sāk notikt brīnumu lietas, un piepeši tramvaja vide pārtop par sapņu pasauli, kurā var satikt senākos Bērnu pasaules iemītniekus – atbildīgo tramvaja kontrolieri Lauvu, steidzīgo ceļotāju Mango Rupuci un arī citus, ne mazāk interesantus dzīvniekus.

Katra pietura ir kā notikums, kurā tiek piedzīvots kāds stāsts, kāda sena jataka, ko Alises tētis dzirdējis no gudrākajiem Indijas stāstniekiem.

Jatakas stāsti radušies ap 4. gs. un ir senākā budisma literatūra. Tie vēstī par Budas iepriekšējām dzīvēm gan cilvēku, gan dzīvnieku veidolā un palīdz rast atbildes uz lieliem un maziem bērnus interesējošiem jautājumiem.

Kas notiek, ja lietus apēd sauli? Kāpēc pārsprāgst auto riepa? Kāpēc cilvēki zem cepures slēpj zaķausis? Jatakas rosina kā bērnus, tā viņu vecākus vienmēr būt vērīgiem, attapīgiem, aicina nepārstāt brīnīties par dzīves plūdumu un sastaptajiem cilvēkiem.

_____________________
Izrāde “Trīs labas lietas”

Izrādē piedalās:
Lote Vilma Vītiņa – zīmē
Varis Klausītājs – pasakas stāstītājs/ improvizātors
Egils Leimanis – ģitāra

Režisors/ idejas autors: Varis klausītājs

Uz trīs tāfelēm ar krītu zīmē un stāsta pasaku par Laimes māti, kura saimniecei dod iespēju vēlēties trīs vēlēšanās, kas tūliņ tiks izpildītas. Protams saimniece domā, ka tas ir joks un iznieko pirmo vēlēšanos, vīrs dusmās neapdomīgi pasaka otro vēlēšanos un trešā vēlēšanās tiek lietota, lai saglābtu vīra dusmās izteikto vēlmi.

Izrādes turpinājumā Laimes māte nāk pie skatītāju piedāvātajiem tēliem un piepilda viņu izteiktās vēlmes. Izrāde izvēršas par to cik grūti ir ievēlēties labu vēlēšanos. Un ir diezgan jocīgs skatītāju spogulis.

Izrādes beigās iespēja skatītājiem ar krītiņiem papildināt zīmējumu.

______________________
Izrāde “Muzikālā darbnīca”

Izrādē piedalās:
Gleznotāja – Ingrīda Ivane,
Mūziķis – Aleksejs Bahirs,
Improvizators – Varis Klausītājs

Režisors/ idejas autors: Varis klausītājs

Izrāde-improvizācija, kurā kopā ar auditoriju improvizē trīs dažādu profesiju mākslinieki. Izrādes saturs un zīmējums ir unikāls.

Izrāde sāksies ar improvizētām mūzikas kompozīcijām, kas raksturos tēlus, kurus skatītāji vēlētos redzēt izrādē.

Arī gleznotāja improvizēs, jo skatītāji piedalās varoņu un notikumu veidošanā, tādēļ iepriekš nav zināms, kas būs jāzīmē.

Paralēli ritošajiem notikumiem un improvizētām dziesmām, varbūt pat dejām, uz skatuves sienas taps liels zīmējums.

Izrādes beigās skatītājiem būs iespēja pašiem izmēģināt roku zīmēšanā un papildināt lielo attēlu.

Atbalsta Rīgas dome.