Zinību dienas svētki Spīķeros

Šis pasākums ir beidzies!

1.septembrī skolēni un studenti aicināti apmeklēt lielākos un aizraujošākos Zinību dienas svētkus Rīgā, Spīķeru kvartālā, lai kopīgi atzīmētu jaunā mācību gada sākumu. Pasākuma laikā bērni un jaunieši varēs radoši darboties dažādās darbnīcās un piedalīties interesantās aktivitātēs, klausīties un novērtēt jauno mūzikas grupu  sniegumu, un kopā ar skolas un studiju biedriem no sirds uzgavilēt Latvijā iemīļotu mūziķu koncertos.

edavardimnthamusiqq

Zinību dienas svētkos no plkst. 15.00 līdz plkst.20.00 aizraujošas aktivitātes un nodarbes radošajās darbnīcās varēs atrast ikviens svētku apmeklētājs.

Katram apmeklētājam būs iespēja arī iestādīt savu stādiņu, izvēloties no dažādām sēkliņām, un klāt pierakstīt  īpašu novēlējumu jaunajā mācību gadā. Stādiņus varēs ņemt līdzi  un mājās vērot, kā no sēkliņas attīstās dzīvība.

Svētkos darbosies arī īpašā „Pašiņu atribūtu darbnīca”, kurā varēs izgatavot papīra aksesuārus, ar kuriem vēlāk papildināt sevis veidotās pašiņu bildes pie svētku fotosienas.

Biedrība „homo ecos:” aicinās darboties 3 dažādas darbnīcas, kurās bērniem un jauniešiem būs iespēja apgūt kā no dažādam vecām mantām, vai lietām, ko mēs parasti izmetam atkritumos, var uztaisīt jaunas un noderīgas lietas. Piemēram, kā no plastmasas maisiņiem uzpīt stilīgas rokassprādzes. Kā kartona kastes pārvērst rakstāmlietu turētājos, savukārt vecas avīzes – personificētās grāmatzīmēs.

homo ecos

Tāpat ikviens varēs izmēģinātu roku un veiksmi piedaloties un spēlējot visdažādākās galda spēles kopā ar Brain Games, kā arī dažādas lielformāta spēles.

6

Zinību dienas svētkos, 1. septembrī, AS „Sadales tīkls” bērnus iepazīstinās ar elektrodrošības pasauli un aicinās ikvienu piedalīties izglītojošās elektrodrošības spēlēs kopā ar AS „Sadales tīkls” tēlu elektromontieri Elektrozini. Lai jaunajā mācību gadā ikviens būtu teicamnieks ne tikai mācībās, bet arī elektrodrošībā, svētku dalībniekiem būs iespēja apgūt jaunas un pārbaudīt esošās zināšanas par elektrības bīstamību, iemācīties atpazīt brīdinošās zīmes pie elektroietaisēm un novērtēt bīstamas situācijas, pasargājot sevi un apkārtējos no nelaimes.

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par elektromontiera profesiju, pasākuma dalībnieki varēs iepazīt elektromontiera darbu, apskatīt AS “Sadales tīkls” operatīvās izbraukumu brigādes automašīnu un ekipējumu.

elketrozinis

 

fizmixFIZMIX.LV piedāvās dažnedažādus eksperimentus, ka apmeklētāji nespēs atturēties pasmaidīt: FIZMIX smaidāmmašīnu, glāzīšu šaujamo, Lielo Balto Burbuli un citus eksperimentus ar sauso ledu. Būs iespēja nogaršot skaņu un rādīt citiem burvju trikus, lai lietas turas teju gaisā pašas. Tiks uzrīkosim FIZMIX derības ar “Tu tici, ka es varu šādi…” un “Pagaidi, paskaties, kā tas patiesībā ir jādara…” ar iespēju tikt pie kādas FIZMIX pārsteiguma balviņas. Visiem FIZMIX telts apmeklētājiem būs iespēja ieraudzīt, ka fizika ir viena jestra padarīšana un viņi tiks sagatavoti pārsteigt savu fizikas skolotāju.

IMG_1939

Skaņu režijas un mūzikas producēšanas skola soundschool.lv savā darbnīcā aicinās ļauties mūzikas radīšanas burvībai, pasniedzējiem uz vietas džemojot, izmantojot datoru un dažādus mūzikas instrumentus, kā arī aicinot skolēnus turpat uz vietas kopīgi radīt mūziku.

Pasākumā ar radošām aktivitātēm bērniem un jauniešiem piedalīsies arī bērnu un jauniešu centrs “Daugmale”.

Rīgas Skolēnu dome (RSD) ar interesanta un atraktīva testa palīdzību mēģinās noskaidrot pasākumā klātesošo skolēnu tipus, piešķirot katram skolēna tipam arī savu krāsu. Iznākumā krāsas rezultēsies brīnišķigā radošā mākslas darbā uz balta audekla, kā rezultātā varēsim vizuāli noteikt, kuri skolēnu tipi visvairāk sastopami Rīgas skolās.

Zinību dienas svētku Spīķeros ietvaros, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 1.daļas (Maskavas ielā 3, Rīgā) ugunsdzēsēji glābēji interesentus iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu.No pulksten 15.00 līdz 20.00 ikvienam būs iespējams apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik tad īsti sver ugunsdzēsēju ekipējums un pamēģināt arī to, vai iespējams 30 sekunžu laikā uzvilkt ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu. Kā arī ugunsdzēsēji glābēji sniegs atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem un būs iespējams nofotografēties ar VUGD tehniku un pašiem ugunsdzēsējiem.

! Aicinām ņemt vērā, ka gadījumā, ja ugunsdzēsības daļas vārti ir ciet, tad tas nozīmē, ka ugunsdzēsēji glābēji ir devušies uz kādu izsaukumu.

Spīķeru laukumā varēs apskatīt, izpētīt un nofotografēties arī pie Valsts policijas operatīvā transporta.

 

No plkst.15.00 līdz plkst.19.00 uz Zinību dienas svētku skatuves kāps jaunās grupas un izpildītāji – David, Mehāniskais apelsīns, Treeeye, Espresso, Garage Kids of The Last Century un Audiokvartāls.

 

Pasākuma izskaņā no plkst. 19.00 līdz plkst.22.00 skolēni un studenti aicināti uz neaizmirstamu, aktīvu un atraktīvu svētku koncertu, kurā uz lielās skatuves kāps un jaunajā mācību gadā ar muzikālo programmu ikvienu klātesošo sveiks rīmju meistars EDAVĀRDI, jaunā un neparastā dziedātāja MNTHA, kā arī enerģiskie un vienmēr pozitīvie puiši no grupas MUSIQQ.

 

Apmeklētāji laipni gaidīti uz Zinību dienas svētkiem Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 8. Pasākuma norises laiks no plkst.19.00 līdz plkst. 22.00. Ieeja bez maksas.

Pasākumu organizē biedrība “Rīgas Spīķeri”, atbalsta”Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments”.

spikeri

spikeri