Pirmais Rīgas krāmu tirdziņš Spīķeros jau 7.jūnijā

Brīvdabas krāmu tirdziņš Riga Flea Market norisināsies sestdien, 7. jūnijā, un būs pirmais no  ikmēneša krāmu tirdziņiem Spīķeru laukumā vasaras sezonā. Tirdziņa apmeklētāji varēs iegādāties gan dažādas senatnīgas lietas un noderīgus krāmus, gan oriģinālus dizaina priekšmetus, kā arī apģērbu un krāšņumlietas.

Starp pirmā Riga Flea Market pārdevējiem būs sastopami  gan plašu un Rīgas porcelāna kolekcionāri, gan vairāki pašmāju modes zīmoli, piemēram, Malvine.lv un UTHA, modes blogere Agnese Kleina, kā arī vintage entuziasti Retro Spectro un labdarības veikaliņš Otrā Elpa ar savām sendienu pērlēm.

Riga Flea Market ir jauns projekts, kuru organizē Spīķeru kvartāls un apvienība Retro Spectro, kuru kontā ir arī rīdziniekiem un pilsētas viesiem pazīstamie Vintage Open Air tirdziņi. Organizatoru mērķis ir iedzīvināt labākās Eiropas pilsētu brīvdabas krāmu tirdziņu tradīcijas Rīgā, kad par pārdevēju var kļūt ikviens, kam ir kas skaists un noderīgs krājumā, bet pircēji var iegūt lietas ar stāstu, kādas lielajos iepirkšanās centros neatrast.

Elīna Stelcere, biedrības Rīgas Spīķeri valdes priekšsēdētāja: „Lai gan pēdējā laikā Rīgā atrodami dažādi tirdziņi, kur iegādāties gan krāmus, gan mājražotāju izstrādājumus, gan drēbes un citus labumus, mēs izlēmām rīktot tirdziņu, kurā uzsvars tiks likts tieši uz veclaicīgiem krāmiem un apģērbiem, kā arī jauno dizaineru darbiem. Tāpat Spīķeros ir plašs laukums, kurā andelēties, līdz ar to ceram, ka ar laiku Riga Flea Market kļūs par lielāko vasaras krāmu tirdziņu Rīgā.”

Tirdziņa apmeklētāji ir laipni gaidīti no plkst. 11:00 – 17:00. Tirdziņš norisināsies plašajā un mājīgajā Spīķeru kvartāla laukumā, kurā vietas pietiks visiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Salīdzinoši nesen restaurētias Spīķeru kvartāls šobrīd vēl meklē savus vaibstus, taču jau tagad skaidrs, ka tas veidojas kā radošs mākslas centrs ar izstāžu zālēm, koncertzāli, restorāniem. Vēsturiski Spīķeri tika celti kā noliktavas precēm, kuras pēc tam tika tirgotas Rīgā, tāpēc tirdzniecības gars kvartālam nav svešs un Rīgas krāmu tridziņš to šovasar atkal atdzīvinās.

Nākamie tirdziņi Spīķeros norisināsies 5. jūlijā, 9. augustā un 6. septembrī, un visi, kam ir kas andelējams, uz tiem var pieteikties jau tagad.

new