Rīgā tiek noskaidroti labākie Baltijas vīnziņi

Spīķeru koncertzālē šodien norisinās “Vana Tallinn Baltic Sommelier Grand Prix” Baltijas valstu someljē konkursa fināls.

vinzini Spikeros

Publicitātes foto

Konkursā, kurš sākas jau ceturtdien, 16.oktobrī, par gada labākā vīnziņa titulu cīnās someljē no Baltijas valstīm. Someljē zināšanas un prasmes vērtē starptautiska žūrija, ko vada Austrijas Someljē savienības prezidente un Starptautiskās Someljē asociācijas izglītības komisijas vadītāja Annemarija Foidla.Latviju šajā konkursā pārstāv Agnese Meiersone no “Vīna Studijas”, kā arī divi restorāna „Vincents” pārstāvji – Kaspars Reitups un Toms Liepiņš.

Igauniju “Vana Tallinn Grand Prix” konkursā pārstāv someljē asociācijas pasniedzējs Kristjans Markī, kurš 2013. gada konkursā ieguva 2. vietu, 2014. Gada labākais Igaunijas vīnzinis no “Liviko HoReCa” Karels Veski, un restorāna “Von Krahli Aed” someljē Kristīna Ratso. Savukārt zem Lietuvas karoga konkursā piedalās Narimants Miežis (“Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius” someljē), Alberts Koncijalovs (vīna konsultants SIA “Liviko”) un Martins Pravilonis no restorāna “Vyno Klubas”.

Lai radītu papildu intrigu, konkursā ārpus konkurences aicināti piedalīties arī viesi no citām valstīm – Krievijas, Austrijas un Norvēģijas.
Konkursa pirmajā dienā, 16. oktobrī, visi 12 dalībnieki veica teorētisko zināšanu testu un demonstrēja savas praktiskās iemaņas. Pamatojoties uz pirmās dienas rezultātiem, žūrija noteica četrus labākos someljē, kuri piektdien turpina cīņu finālā par Baltijas labākā someljē titulu un konkursa galveno balvu.

Fināla dalībniekiem jāveic kļūdu labošana vīnu kartē, jāpasniedz dzirkstošais vīns, jādekantē un jāpasniedz vīns, jāpieskaņo vīns maltītei, kā arī jāpiedalās tā sauktajā vīna un stipro alkoholisko dzērienu “aklajā” degustācijā.

Pagājušajā gadā Baltijas labākā vīnziņa laurus plūca Latvijas pārstāvis Ronalds Pētersons no kompānijas „Noble Wine”, savukārt Kaspars Reitups palika trešajā vietā.